337 „Militaire luchtvaart in Ned.-Indië" (C. C. Küpfer, kapitein der infanterie-vlie- genier), „Marmevliegdienst" (C.A. Weemhoff, Lt. ter Zee le kl. met medewer king van N.F. Eikerbout, officier-vlieger le kl., resp. voor Nederland en voor Ned.-Indie) en ten slotte voor „Luchtvaart-techniek" (Dr. Ir. H.J van der Maas ingenieur-vlieger Rijksstudiedienst Luchtvaart). De redactie beschikt zoowel in Nederland als in Ned.-Indië over een aantal vaste medewerkers van naam. „Luchtmacht" wil, naar de redactie aankondigt, een wetenschappelijk tijdschrift zijn voor de militaire- en marinevliegdiensten, alsmede voor de korpsen betrokken bij de luchtverdediging van Nederland en zijn overzeesché gewesten, terwijl het periodiek zijn doel zal trachten te bereiken naast en met volle waardeering van „Het vliegveld" (burgerluchtvaart) en „Luchtvaart" (sportviiegwezen) en de bestaande militaire tijdschriften „de Militaire Spectator" „Mavors", „het Indisch Militair Tijdschrift" en „het Marineblad". Z. E. generaal b.d. C.J. Snijders opent de rij van autoriteiten op lucht vaartgebied, die voor dit eerste nummer een voorwoord schreven. Met altijd jeugdig enthousiasme heet de oud-opperbevelhebber „Luchtmacht" welkom wekt op tot geestelijken en stoffelijken steun en spreekt vertrouwen uit in' het succes, waar het hier gaat om een veelbelovende bijdrage tot verheffing en bloei van onze luchtmacht. Het zou ons te ver voeren den inhoud van „Luchtmacht" verder op den voet te volgen. Genoeg zij te vermelden, dat deze keurig verzorgde en van een royalen opzet getuigende eerste aflevering een belangwekkende verzame ling artikelen omvat op divers luchtvaartgebiedevolutie en gebruiksmoge lijkheden, luchtwachtdienst, meteorologischen en fototechnischen dienst, bewa- penings- en vliegmedischen dienst, radiodienst alsmede den technischen dienst. Voorts worden gegevens verstrekt omtrent enkele vliegtuigtypen en als noviteit zoowaar reeds omtrent den een-persoonsjager Lokker D XVII (Ned.- Indië) met eene duidelijke afbeelding daarvan. Zóó voortgezet kan het niet anders of „Luchtmacht" zal de belangstellino- vinden, welke dit tijdschrift verdient. Wij bieden bij de verschijning van de eerste aflevering onze gelukwenschen aan en spreken de hoop uit, dat „lucht macht" door den krachtdadigen steun van allen, die belang stellen in lucht vaartaangelegenheden een tijdperk van bloei moge tegemoet gaan. v. O. 9. BESPREKING ORGAAN N.I. O. V. Februarinummer '32. Na vermelding van de agenda van de jaarvergadering 1932 (13 t/m 15 Mei) zet W.J. Lucardie de serie Het verre Oosten in 1931" voort met „China". Een artikel van bijzonder belang voor hen, die zich een duidelijk beeld trachten te vormen van de voorgeschiedenis der feiten, welke zich gedurende de laatste maanden in China hebben voorgedaan. Volgt het Verslag van de hulpbank der N. I. O. V. over het jaar 1931", hetwelk on danks de door de wereldcrisis tengevolge van koersdaling geleden aanzienlij ke verliezen een optimistischen en levenskrachtigen geest kan ademen, doordat de gelden in soliede papieren zijn belegd. De gep. Kol. tit. der Genie V.L. blors wijdt vervolgens op verzoek van het hoofdbestuur der N.I. O. V. eene uitvoerige beschouwing aan het voor de algemeene vergadering in 1931 uit gebrachte prae-advies inzake de Herziening van het reglement voor het wedu wen- en weezenfonds der Europeesche officieren van het N. I. Leger". Het H. B. geeft dan in een artikel kennis van het verschijnen van de ordonnantie van 13 Januari 1932 (Stbl. No. 26), waardoor eindelijk de beslissing is gevallen in eene voor vele officieren zeer belangrijke aangelegenheid nl. het verruimen van den termijn waarbinnen de keuze tusschen de beide pensioenreglementen

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 83