zegt schr,, is aan de organisatiën van de weermacht in Zwitserland een levens duur van 20 a 30 jaar beschoren geweest en aangezien de vigeerende 25 jaar oud is zal in dit jaar den Bondsraad een nieuwe organisatie worden voor gelegd A gemeene weerplicht, gericht op een strategisch defensief, moet het beginsel blijven. De weerplicht moet het geheele volk omvatten, aandacht schenken aan de oorlogsindustrie en aan de militaire vorming van de ieued De weerplicht moet in de toekomst omvatten a. voorbereidende dienstplicht vanaf het 14de of 16de levensjaar (turnen schieten en militair vóóronderricht) b. de militaire dienstplicht voor de voor den dienst goedgekeurden c. hulpdiensten en burgerlijke dienst, w. o. oorlogsindustrie d. militaire belastingplicht. Het leger moet bestaan uit veldleger, reserve en territoriale troepen (land storm en vrijwillige organisatiën). De territoriale dienst duurt tot het 52e levensjaar. Kapiteins moeten tot hun 50ste, stafofficieren tot hun 55e jaar dienst plichtig zijn. Aangezien organisatiën, opleidingsmethoden enz. nu eenmaalniet van het eene land op het andere overgeplant kunnen worden, hoe gaarne men zulks, meestal uit utiliteitsoverwegingen, ook zou willen, zegt schr. terechtUnser Land ist der Ligenart seines kiüturellen Aufbaues, seiner interpolitischen Einrichtungen una seiner aussenpolitischen Stellung wegen daranf angewiesen, seine eigenen Wege in der Wehrverfassung zu gehen". Wehr und Waffen. Dec. '31. Generalleutnant a. D. Frhr v. Botzheim bespreekt in een slotartikel: Qedanken über die Bewaffnung, Ausrüstung und Gliedeiung neuzeitiger Infituierie" de noodzakelijkheid van indeeling van: 1. handgranaten2. geweer granaten (welke van hetzelfde soort moeten zijn als 1); 3. vlammenwerpers (waarvoor provisorisch ook de gewone een voudige brandbluschapparaten zijn te gebruiken); gasbeschermings-en strijd middelen-, 5 nevelapparaten-, 6. camouflage-benoodigdheden7. tanks:8.pio- niergereedschap9. middelen voor berichtwisseling. De meest gewenschte samenstelling van een inf.-regt acht schr. 3 bataljons inf.; 1 afd. art. a 3 battn 1 stafcompie; 3 lichte munitiecolonnes; 1 verplegmgscolonne en 1 algemeene trein. De afd. art. moet z. i. bestaan uit 1 batt. middelbare mijnenwerpers a 4 stukken en 2 Infanteriebegleitbatterien van 47,5 cm. infanterievuurmonden. Oefeningen. Militar Wochenblatt. Jan. 1932. No. 25. „Darstellung von chemischen Kampfstof jen bei Gefechtsübungen"Het bij oefeningen met behulp van lappen, vlaggen enz. aangeven van terreingedeelten, waar gasgevaar aanwezig is, is te veroordeelen, daar zulks niet met de practijk overeenstemt. Na het doorschrij den van een op die wijze gemarkeerd terreingedeelte toch, kan de troep rustig de gasmaskers afzetten, terwijl in werkelijkheid de mogelijkheid hiertoe eerst moet worden vastgesteld door het nemen van proeven Riec/i- oder Absetzprobe). Aanbevolen wordt om vergaste terreinen te markeeren door gebruik te maken van stinkbommen of knalbommen, welke een of andere goed merkbare geur verspreiden, terwijl voorts bij oefeningen in deze voor den scheidsrechterlijken dienst een belangrijke taak is weggelegd. De hulp leiders kunnen door aanwijzingen kenbaar maken, dat bepaalde terreingedeelten vergast zijn (bv. bepaalde geur wordt waargenomen, bladeren aan struiken zijn geel, eenige manschappen worden onpasselijk en dg].). Zij kunnen daarna aan den betrokken commandant overlaten om te beslissen of de gasmaskers moeten worden opgezet dan wel of door een omtrekkende beweging het gevaarlijke terrein zal worden vermeden. Revue de Cavalerie. Janv.-Févr. '32. Exercices de franchissement de cours d' eau" met foto's en eenige schetsen. Geeft voorbeelden van oefeningen in het overschrijden van rivieren, zoowel met behulp van de radeau sac Habert 342

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 88