Pantserauto's Vechtwagens (tanks) l.Groote snelheid, en ver plaatsbaarheid, echter alleen langs de wegen, daardoor weinig trefkans, vooral voor artillerie, behalve wanneer de pantserauto's geheel tot stilstand zijn gedwongen en beneden de 1000 M, indien de schootsrichting langs de as van den naderingsweg loopt Inschieten op bewe gende of tot beweging in staat zijnde pantserauto's zoo goed als onmogelijk. De omstandigheid, dat de pantserauto's het zijterrein niet kunnen betreden ver hoogt soms de kwetsbaar heid, daar dekking zoeken alsdan uitgesloten is. 2 Grootegeconcentreerdevuur- kracht, waardoor vooral uit domineerende opstellin gen (verhoogde wegen) in korten tijd ernstige verliezen kunnen worden toegebracht. Indien echter om bepaalde redenen (onklaar, beperking van het schootsveld, duis ternis of nevel enz.) niet van deze vuurkracht gebruik kan worden gemaakt, is door de geringe bemanning de pant serauto vrijwel weerloos. 3. Groote zichtbaarheid, welke eventueel door camouflage gedeeltelijk kan worden ver holpen. 4 Bescherming door de pant sering, welke echter slechts gedeeltelijk (bijv. niet a/d onderzijde) is aangebracht. 262 1. Geringe snelheid, vooral in het terrein, doch verplaats baarheid in alle richtingen. Beter trefkans voorartillerie, vooral zeer snelvurend ge schut van klein kaliber op bedding of spreidaffuit. Door de gemakkelijke verplaats baarheid kan de tank even wel beter van terreindekkin gen gebruik maken en daar door de trefbaarheid ver minderen. 2. Idem. 3. Idem, bovendien hoorbaar heid op vrij grooten afstand. 4. Pantsering 10 25 mM (soms zelfs 45 mM) aan alle zijden. Verleent bescherming tegen kal. t/m. 20 mM en ook

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 8