344 jusqu'd complete destruction communiqué 9 avril 1915). Bulletin Beige heeft zich voorgenomen meer dgl. brokjes krijgsgeschiedenis op te nemen de lezing ervan wordt aanbevolen, evenals die van het artikel „La bataille du Kemmel" (avril 1918), hetwelk in dit nummer van B. B. aanvangt en in volgende af leveringen zal worden voortgezet. Artillerie Techniek. Schweiz. Monatschrift für Offiziere aller Waffen Jan. '32. Heft 1. Dr. ph.il. Hptm. H. Brdndli zet zijn bekroond artikel voort Geniigt unser Feldartdleriematerial allen Anforderungen eines modernen. Feldgeschützes können gröszere Leistungen erzielt werden? en bespreekt o m. Die erhöhte Leistung", „Doppelziincler oder momentanziinder" en Die dreiteilige Ladung" en leidt theoretische beschouwingen in omtrent de mogelijkheid tot het nog hooger opvoeren van het vermogen der vuurmonden. Motoriseering. Bulletin Beige des S. M. Febr. '32. No. 2 geeft een resumé van „weitere Fortschritte der Heeresmotorisierung in fremden Heeren", opgenomen in Der Kraftzug" van Sept.'31 met korte beschrijving van verschillende nieuwe typen tanks, pantserauto's, amphibie-tanks, tanks met wielen èn rupsbanden en tractors. Militar Wochenblatt. Jan. '32. No. 29. Ter lezing wordt aanbevolen „Für und wider die motorisierung der Kavallerie-Division"door Rittm. Crisoili Algemeen. De Militaire Spectator Jan. '32 No. 1. „Twee mobilisatiën" door Oen. b.d. C.f. Snijders. In dit zeer lezenswaardige artikel vergelijkt de oud-opperbevel hebber de mobilisatie van het Ned. Leger in 1870 met die van 1914. Wat het decreteeren van deze laatste betreft, legt schr. er vooral den nadruk op dat dit wel geheel anders geschiedde dan prof. dr. D. van Embden wil doen voorkomen „Een toekomstige mobilisatie zal zijn een besluit, in dagen van zenuwoverspanning genomen door 9 bewindslieden onder dictaat van den Oen. Idem. „Zelfvertrouwen" door C.P. Wilson, kapt. v. d. Qen. Staf. Een frisch, opwekkend woord, in dezen tijd van algemeene depressie dubbel op zijn plaats. „De subalterne aanvoerders moeten flinke kerels zijn, die hun troep weten te bezielen, die het voorbeeld weten te geven en in wie de soldaten vertrouwen stellen". Militar Wochenblatt. Jan. '32. No. 29. Uitgerekend wordt, dat Frankrijk sedert 1600 in Europa gedurende 198 jaren oorlog heeft gevoerd en sedert 1830 „in Ubersee" gedurende 75 jaren; voor Duitschland bedragen die ge tallen respectievelijk „slechts" 106 en 12. v. O.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 90