doen gelden. Het R. Ipt. 9(3)(4)(5), geeft echter dui delijk aan, dat dit niet de bedoeling is. De meest geschikte opstellingen op het geheele sie.front, kunnen voor de k.m.'s worden gebruikt. b. Hij stelt de onderdeelen der sie. zoodanig op, dat zij elkaar kunnen flankeeren. G. V. I. 192 (1) (2). c. Treedt de sie. op een buitenvleugel op, dan moet een krachtig vuur naar de buitenflank kunnen worden afge geven. G. V. I. 192 (3). d. Hij regelt de vuurstrooken zoodanig, (in onderling overleg), dat zij die der nevensectiën kruisen. G. V. I. 195 (1) (2). e. Hij houdt rekening met het vuur der mitrs. G.V.I. 196 (1) (2). f. Voor de bezetting van het 150 M. diepe sie. vak heeft de s.ct. nu nog over1 k. br. en 1 k.m.gr. Deze stelt hij zoodanig op, dat vuur kan worden gebracht door openingen in de voorste lijn, dan wel dat flankeerend vuur achter langs genoemde afdeelingen kan worden afgegeven. Een sie. behoorende tot de cies.reserve (G.V.I.200). 1. De k.m.'s worden zoodanig opgesteld: a. dat zij de k.brs. welke den tegenstoot verrichten, kun nen steunen, b. dat zij niet in een dusdanige richting vuren, dat het oprukken dezer groepen wordt belemmerd, c. dat zij vuur kunnen brengen op de openingen tusschen de afdeelingen van de vuurlinie. 2. Is een sie. opgesteld als cies. res. van een afdeeling waarvan zich links of rechts geen andere troepen bevinden, dan moet het terrein op dien vleugel krachtig onder vuur kunnen worden genomen (minstens door I k.m.gr. en I k. gr.) III. Artillerievuur. a. Deb. cn. moeten zorgvuldig overwegen, op welke punten zij art. vuur zullen aanvragen, daarin dit opzicht zuinigheid is geboden in verband met de geringe sterkte der art. en de beschikbare munitievoorraad. Punt 227 (1) van het G.V.I. geeft aan, dat de b. ct. op de verzamelschets ook de terreingedeelten doet aangeven, welke door de art. onder vuur genomen „zullen worden". Het is dus niet de bedoeling dat de b. ct. al die punten aan geeft, waar art. vuur wenschelijk is, doch dat hij zelf reeds re- kenin houdt met de mogelijkheden van dit wapen. Toch zal het 376

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 30