drie maanden de lessen te Pinerolo om daarna een cursus van drie maanden te Tor di Quinto te volgen. In Pinerolo wordt het systeem onderwezen en in Tor di Quinto practisch toegepast. Voor bestudeeren van het systeem zijn dan dus slechts drie maanden te Pinerolo beschikbaar, in die eerste drie maanden, waarin ter wille van de jonge Italiaansche leerlingen waarmede men meerijdt, alles nog zeer elementair wordt gehouden, is het voor den Buitenlander niet goed mogelijk zich een idee te vormen van wat de Italiaansche methode omvat. Het gevolg hiervan is dat deze onvolledig ingelichte Officieren, in het Buitenland verkeerde gedachten verbreiden. 3e. Vele van Caprilli's leerlingen zijn in den oorlog gevallen. Zooals reeds gezegd is Caprilli's boekje weinig uitvoerig. Als gevolg daarvan was men in Italië zelf gedurende eenige jaren niet volkomen zeker van den te volgen weg. Gedurende 4 jaar, van 1923 tot 1927 was hoofdinstructeur te Pinerolo de Luitenant Kolonel Ubertalli, die het systeem Caprilli naar zijn idee uitlegde en vervolledigde. 4e. Vrees voor meerdere slijtage van het paardenmateriaal. ad 3e. De Overste Ubertalli onderwees dat de steun van de voet op den beugel, met de als het ware vastgespijkerde knie, de basis van de zit vormden. Bij hem werden de stijgbeugelriemen onnatuurlijk kort gemaakt. Hij voerde de beugelriem om den hals in teneinde den ruiter een steunpunt te geven bij het evenwicht verliezen. Het steunen op de beugels met korte stijgbeugelriemen, had tot gevolg dat onvoldoende over het onderbeen beschikt kon worden voor het geven der hulpen, meer speciaal het aandrijven. Tevens werd de ruiter gedwongen in draf en galop in de beugels te gaan staan, wat voor den bepakten ruiter te vermoeiend is, ter wijl hij in stap te ver achter in den zadel kwam te zitten. Dit bleek bij lange marschen een zeer ongunstige factor. Het gebruik van de beugelriem om den paardenhals volgde geheel uit den „Ubertallischen" zit, daar het evenwicht wankel was. Het nadeel van deze beugelriem was, dat de ruiter, het vertrouwen in eigen kunnen verliezend, er niet alleen in nood gevallen naar greep, met als gevolg het verloren gaan van de aanleuning, het contact tusschen hand en paardenmond. Bovendien blijkt dat vele ruiters bij het vastgrijpen van den beugelriem vlak vóór den sprong, het bovenlijf terugnemen en zich als het ware door den paardenhals laten meetrekken, het geen een verstoring van het evenwicht ten gevolge heeft. De overste Ubertalli was een hoogbegaafd ruiter, die persoon lijk veel succes had. Zijn leerlingen zijn er evenwel niet in ge slaagd zijn systeem als juist te bewijzen. Het gevolg is geweest dat men in het buitenland het Italiaansche systeem als een con- 399

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 53