cours-hippique systeem ging beschouwen, niet geschikt als systeem voor de militair rijkunstige vorming der recruten. En toch is juist Caprilli er op uit geweest een systeem uit te denken dat geschikt was voor de recruten, voor den eenvoudigen soldaat, en heeft persoonlijk met een door hem afgerichte klasse bewezen dat zijn systeem deugdelijk was. Men dient hierbij in het oog te houden dat de concoursen hippique eerst na Caprilii's dood zulke afme tingen hebben aangenomen. Het zij hier uitdrukkelijk gestipuleerd dat het niet de bedoe ling is dat wat elders en ten onzent reeds bereikt werd te verdoezelen of verkleinen. Neen, de Italiaansche methode heeft zelfs met „Ubertallische" zit bewezen het te kunnen opnemen, met succes, tegen de oude school. Wij zijn er evenwel van overtuigd dat het geheel volgens Caprilli uitgewerkte nieuwe Italiaansche reglement, dat is samen gesteld door Italië's beste ruiters, t. w. den overste Forquet en den majoor Formigli, een systeem biedt dat uitmuntend geschikt is voor ons leger. In hoeverre ons huidige systeem voldoet moge een ieder voor zich zelf beoordeelen, wij wijzen er slechts op dat het aantal lesuren dat beschikbaar is voor rijkunstig onderricht, in verband met de rijkelijk gevulde oefentableau's, eerder zal verminderen dan vermeerderen dat onze inheemsche ruiter van nature passief is, terwijl ons huidig rijsysteem een groote mate van actiefheid vereischt. Wanneer wij in de toekomst militie personeel bij de bereden wapens zullen hebben meteen korten diensttijd, zal de eisch van een eenvou diger r ij methode een gebiedende eisch zijn. Wat ons beroepspersoneel in een langjarige oplei ding nog slechts uit de verte benaderen kan, dat is voor de militie met korten opleidingsterm ij n onbereikbaar. ad 4e. De bewering dat de Italiaansche methode de paarden vroegtijdig doet slijten wordt niet door de practijk bevestigd. Gemiddeld worden de paarden in het Italiaansche leger op 5- jarigen leeftijd in gebruik genomen (op 4-jarige als remonte af gericht) terwijl de gemiddelde leeftijd voor op reform stellen is 16 jaar bij de bereden wapens. Vele paaiden dienen daarna nog lange jaren bij den trein en de Infanterie. Ook theorethisch is er geen reden te vinden waarom het paard, dat in natuurlijk evenwicht gaat, sneller versleten zoude zijn dan wanneer het in een kunstmatig meer naar achteren gebracht evenwicht is geplaatst. Inderdaad wordt de voorhand meer belast, maar draagt reeds van nature een grooter gewicht dan de achter- beenen en is door diezelfde natuur gebouwd om dien last te dragen. Indien de ruiter nu zorgt dat zijn zwaartepunt steeds 400

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 54