420 Ter beschikking van Cdt. Inf. XV. zijn gesteld 200 koelies, voorzien van kap- en graafwerktuigen, welke des avonds van den dag van aankomst der troepen te Tjiwandan verzameld zullen zijn. Oroot pioniergereedschap, ander materieel en materialen (o.m. zijn voor Inf. XV beschikbaar 200 rollen a 500 m. prikkeldraad) kunnen 24 uur na aan vrage te Tjiwandan ter beschikking worden gesteld. De spoorweg, welke mag worden opgebroken, heeft voor zooverin ophoo ging aangelegd een bovenbreedte van 2.20 m. en taluds van 2 3. Het bosch op den heuvelrug Pr. PrahoePr. Meramang bevat overvloed v?n opgaand hout van alle benoodigde dikten, echter weinig struikgewas. Oorlogsschepen kunnen nergens dichter bij de kust komen, dan 2500 m. het strand loopt zacht glooiend in zee afgrondwaterstand op het lage, zandige terrein op 300 m. van de kustiijn0.40 m. en op 600 m. 0.80 m. Droge tijdde sawahs zijn droog. Gevraagd (Deze vragen in onderstaande volgorde te beantwoorden): 1. Geef op een calque op kaartblad 8 A in algemeene trekken aan de opstelling van het regiment (tot en met cieën en battn) en motiveer deze indeeling in het kort. 2. Geef in algemeene trekken aan a. de werkzaamheden, welke gij in den beschikbaren tijd met de infan terie (artillerie), de genietroepen en de koelies denkt te kunnen vol tooien en b. in welke volgorde gij U voorstelt deze werkzaamheden te doen uit voeren. 3. Schets op een witdruk 1 5.000 gedetailleerd de ligging van de ver dedigingswerken (gevechts en afwachtingsdekkingen en hindernissen) voor de compagniën in voorste lijn in het vak van Inf. XV en geef op dezen witdruk tevens de vuurstrooken aan van elk der daarbij ingedeelde mi trailleurs 4. Teeken, schaal 1 20, een dwarsdoorsnede over het in Uw verdedi gingsplan meest voorkomende type schuilplaats en geef een opgave van de daarvoor benoodigde materialen. 5. Geef schematische schetsen, schaal 1 50 van de Co. P. van den Regts, Cdt., welke tegen te verwachten voltreffers is beveiligd. 2de Vraag, tijd3/4 uur. Geef een algemeene beschrijving, z. n. door schetsen toegelicht, van een moderne kustbatterij van 4 X 24/L. 30 voor tegemoetkomend vuur in laag terrein en van de situatie en de samenstelling van de daartoe behoorende onderdee- len en hulpmiddelen. Tijd l'/4 uur. NEDERLANDSCH. Een opstel te maken over een der volgende onderwerpen. 1. Nederlandsch-Indië in de wereldcrisis. Neemt Nederlandsch-Indië een bijzondere plaats in; de invloed van de crisis op de Europeesche en op de inheemsche maatschappijeen indruk te geven van den invloed van de crisis op 's Lands financieeien toestandbelangrijke geschriften over dit onderwerp.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 74