421 2. De Bestuurshervorming in de Buitengewesten. De grondslagen van het plan van de Regeering, zooals dit aan den Volks raad is voorgelegd; vergelijking met de hervorming op Java in 1925; ver gelijking van de bestaande en voorgestelde indeeling in groote trekkenstand van het vraagstuk. 3. De wederztfdsche belangstelling in koloniale bestuurszaken van de Regeeringen der landen in en om den Oost-Indischen Archipel. Oorzaken van de opleving van deze belangstelling in de laatste jarenbezoeken en contra-bezoeken de hiervan te verwachten gevolgen. Tijd: l'/4 uur. FRANSCH, DU1TSCH OF ENGELSCH. Een opstel te maken over een der volgende onderwerpen. 1. De exorbitante rechten van den Gouverneur-Generaal. Wat daaronder wordt verstaan en waar zij op berusten voor- en nadeelen de houding van de politieke partijen in Nederland en in Indië ten op zichte van deze rechten de praktijk, 2. De radio. De groote technische ontwikkeling in de laatste jaren. Afstanden spelen geen rol meer. Radio-telefonie met Holland. De radio-omroep in dienst van de kunst, de politiek en de wetenschap. De beteekenis van de radio voor de scheepvaart en de luchtvaart. Beeldtelegrafie. 3. De werkloosheid in Nederlandsch-Indië De werkloosheid onder het Europeesche en Inheemsche deel van de maat schappij—OorzakenWelke maatregelen worden genomen om den nood te lenigen? Is het naar Uwe meening mogelijk verbetering te brengen in den huidigen toestand Tijd 1 uur. MALEISCH. Vertaling van het Nederlandsch in het Maleisch met latijnsche karakters. Ie Vraag. Raden Toemenggoeng Het zij tjiij vergund om op dezen gedenkwaardigen dag enkele woorden tot U te richten. Wanneer een kind ter wereld is gebracht, dan is er feest in de woning van de gelukkige ouders. Familieleden scharen zich om de wieg van het kind en spreken zegenwenschen uit voor zijn toekomstig geluk. Wanneer er een nieuwe regent is benoemd, dan is er feest in de regents woning. Ambtenaren, edellieden, belangstellenden en de geheele bevolking stroomen toe om getuige te zijn van zijn installatie. Zoo hebben wij ons dan ook hier vereenigd om deel te nemen aan de vreugde des harten van een familie, waarvan een lid den regentszetel heeft inge nomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 75