423 denaantal met 39 is teruggeloopen en zulks niettegenstaande het feit, dat in 1931 vrijwel alle nieuw benoemde officieren als lid tot de vereeniging zijn toegetreden. Slechts 63 pCt. van de officieren zijn lid van de N. I. O. V vooral onder de hoogere officieren is het aantal leden relatief gering. De N. I.O. V. telt thans 9 afdeelingen, waarvan die te Bandoeng het meest actief is. Wederoprichting van eene afdeeling te Weltevreden is nog steeds niet gelukt. Het orgaan bevat voorts met het oog op de in Mei te houden jaarverga dering het prae-advies van kapt. P.H. Kiesel over „Orde en rustDefensie Leger inkrimping" en dat van kapt. S. Tulp over Vertegenwoordiging van het Leger in den Volksraad". Wij verwijzen belangstellenden naar de artikelen zelfhet zou ons te ver voeren om den inhoud dier prae-adviezen, waarvan in het bijzonder het eerste belangwekkend en zeer uitvoerig is, verkort weer te geven. Het Maartnummer wordt besloten met de gebruikelijke mededeelingen mutaties, enz. N. O. 11. TIJDSCHRIFTENOVERZICHT. Tactiek. Revue d'Infanterie Jan. '32. Une action d'infanterie avec chars. La 58e division aux combats de Villemontoire-Tigny (20—23 juillet 1918)" door Colonel Loizeau. Schr. geeft in deze en de drie voorafgaande afleveringen een beeld van den opzet en het verloop van den aanval eener divisie. Schr. is overtuigd, dat zelfs een energieke aanval tegen een goed georganiseerde stelling geen kans van slagen zal hebben indien niet wordt beschikt over een rijkelijke hoeveelheid materieel: artillerie, tanks, vliegtuigen. Is het aantal vuurmonden beperkt, dan is een groot aantal tanks onontbeerlijk teneinde 's vijands mitrailleurs neer te drukken en de infanterie te helpen bij het doordringen in de stelling. Veel snelle lichte begeleidende tanks zijn daarvoor noodig, welke in nauwe samenwerking met de infanterie voorwaarts gaan en die hun veiligheid vnl. vinden in hun snelheid. Zij moeten op hun beurt worden beschermd door zware tanks, de chars de protection, welke met de op grooten afstand opgestelde mitrailleurs afrekenen en de lichte tanks beschermen tegen de anti-tankwapenen en de vijandelijke vechtwagens. In hetzelfde nummer van de R. d'I. vangt de commandant Perré in Les chars d la bataille de la Malmoison (4 Oct. 1917)" de beschrijving aan"van het gebiuik van 3 groepen Chars Schneider (38 wagens) en 2 groepen Chars Saint diamond (30 wagens) en van de toentertijd gangbare ideeën omtrent het gebruik van vechtwagens. Dit artikel wordt in de Febr.-aflevering beëindigd. Schr. blijkt het volste vertrouwen te bezitten in de toekomst van den vechtwagen, hoewel van de 63 tanks, welke aan den strijd bij la Malmoison deelnamen er 24 niet uit de uitgangsstelling konden komen en 19 werden geïmmobiliseerd tusschen de uitgangsstelling en het le aanvalsobject. Revue d'Infanterie Febr. '32. Liaison infanterie-artillerie. La solution des cornbcittantsdoor Chef d'escadron d'artillerie Lagabrielle, Als de voor- waartsche beweging der infanterie tot staan is gebracht door 's vijands wapenwerking (autom. wapenen, inf. geschut, tanks enz.), is de eigen artillerie dan in staat aan de infanterie steun te verleenen op het juiste oogenblik èn op het juiste punt, is de vraag, welke schr. stelt. Behalve op een manoeuvre terrein, waarop de deelnemers volkomen vertrouwd zijn, meent hij de vraag ontkennend te moeten beantwoorden. Hij grondt zulks op de meestal onnauwkeurige omschrijving van het te treffen punt dan wel op de traagheid en de veelal gebrekkige werking van de verbindingen, in het bijzonder in de strook nabij 's vijands stelling. Hij acht

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 77