•430 Onze jongere collega's bij de artillerie, die, onbekend als zij veelal zijn met het wezen en het karakter van de bergartillerie, dikwijls overeenkomstige gevoelens van tegenzin in dit wapen bezitten, wordt dit artikel ten zeerste ter lezing aanbevolen. Luchtdoelartillerie. Coast Art. Journal. Jan./Febr. aflevering. Het belangrijkste artikel uit dit nummer is dat van de hand van maj. Oldfield, getiteld: Anti-aircraft-artil- lery. Its function, organisation and present development1' Schr. behandelt op beknopte, duidelijke wijze de taak en de organisatie van de A(nti)-A(ircraft)-A(rtillery)hij stelt zich daarbij de vraag, welke actie van een vijandelijke luchtmacht kan worden verwacht. Uitgaande van dezen grondslag, stelt maj. O. de taak van de luchtdoel art. vast, om daarop de organisatie op te bouwen. Schr. gaat uit van de premisse, dat „other com batant arms and other artillery units take the necessary measures fot their own immediate protection against low flying hostile aircraft", waarbij de A. A. A. de maatregelen van de andere onderdeelen versterkt en zich in het bijzonder richt tegen vijandelijke vliegtuigen, welke buiten bereik zijn van de wapens van vorengenoemde onderdeelen. Van belang is nog de volgende aanhaling: „When equipment is adequate and time available for its installa tion, the A. A. units should accomplish for the air force what the harbour ade- fences accomplish for the fleet, that is furnish such defence of vital area's as to relieve te air units of the necessity for making the close defence of such areas a primary mission. Organisatie: De A. A. A. wordt georganiseerd in Regtn. bestaande uit een Staf en 2 bataljons, het eene bestaande uit 3 A.A. batterijen en een zoeklichtbatterij, het tweede uit 4 „machine-gun batteries". In oorlogstijd krijgt ieder legerkorps de beschikking over een dergelijke organisatie, terwijl bij ieder Leger een brigade van 3 regtn. wordt ingedeeld. Over het materieel n. 1. het 3" kanon en de „cal. 50 machine gun" is schr. zeer tevreden. In mindere mate is het zulks ten aanzien van de methodes en middelen voor de bestrijding van niet zichtbare vliegtuigen, b. v. verborgen achter de wolken. In dit opzicht verlangt hij een verbetering van de schietmethode, „permetting barrage fire to be delivered on sound data." Wat betreft de hoeveelheid aan te maken materieel, is de volgende aan haling wel zeer beteekenisvol„At the present rate of progress, it will be at least 400 years, before we can have enough of this material built to meet the needs of the National Defence at the outbreak of a major emergency". Schieten op zich snel verplaatsende doelen. „Art. fire on fast moving ground targetsdoor maj. C. C. Bank, lid van de Field Art. Board. (F. A. J. Jan.Febr. '32). Schr. onderscheidt 3 methodes voor het bevuren van zich snel verplaatsende doelen, (b. v. tanks), n. 1.: a. Schieten met directe richting met het bestaande materieel. b. Idem met indirecte richting. c. Schieten als sub. a en b met toekomstig materieel. In verband met de zeer groote hoeveelheden materieel welke men thans nog bezit, is het onder c genoemde van het minste belang. Betoogd wordt, dat de tijd, beschikbaar voor het bevuren van tanks, zeer kort is. In verband met het karakter van een tankaanval, welke met een groot aantal eenheden zal worden uitgevoerd, zal in den regel alle artillerie, c. q. onder tijdelijke loslating van andere doelen, onmiddellijk medewerking moeten verleenen bij het bestrijden hiervan. Het vaststellen door den B. C. van de noodige schietgegevens en van de eventueele veranderingen hiervan (de afstand en de zijd. richting zijn wel de voornaamste factoren) met de gewone telefonische overbrenging naar de batterij kost veel te veel tijd voor een effectieve bestrijding van dergelijk snel

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 84