5. SEAUMUR of PINEROLO door H. TREFFERS, Ritm. Cavie en J. J. GRETER, le Lt. Artie, gedetacheerd aan de Scuola d'Applicazione di Cavalleria te Pinerolo. I. Eenige algemeene beschouwingen over de Italiaansche rij- en africhtingskunst. Vijf en twintig jaar geleden stierf, helaas te vroeg, de groote meester Federico Caprilli. Van zijn hand verschenen slechts en kele artikelen, vereenigd in een klein boekje, weinig uitvoerig, waarin hij de principes van zijn rijkunstige methode heeft neer gelegd. Nog na het verschijnen van dit werkje heeft Caprilli zijn systeem nader uitgewerkt en vervolmaakt. De dood heeft hem belet de resultaten van zijn lateren arbeid op schrift te stellen. E>e invloed van, en de belangstelling voor zijn systeem is ontzag gelijk groot geweest. In het Italiaansche leger is zijn systeem geheel aanvaard, terwijl over de geheele wereld de springsport en het jachtrijden er sterk door beïnvloed zijn. Momenteel is er wel geen vooraanstaand springruiter meer te vinden, die zijn principes, althans wat de sprong betreft, niet volgt of tracht te volgen. Doch ook bij het militaire rijden in andere landen deed Ca- -prilli's systeem zich gelden. Sinds Caprilli bezoeken jaarlijks een aantal Buitenlandsche Officieren de rijscholen te Pinerolo en Tor di Quinto, en zoo drongen, deels door reglementswijziging, deels officieus door navolging van het voorbeeld dier gedetacheerde Officieren, vele van de Italiaansche principes in alle Legers door en werden meerdere verouderde onnut geworden dogma's ver laten. Eenige landen, o. a. Polen en Spanje, zagen het nut en de doelmatigheid van de Italiaansche methode in en namen dit sy steem volledig over, terwijl Hongarije dit jaar aan de Italiaansche regeering het verzoek gedaan heeft een Officier ter beschikking te stellen, ter reorganisatie van het militair rijkunstig onderricht. Waar het Italiaansche africhtings- en rijsysteem een volkomen afgerond geheel is, dat langdurig beproefd werd en in de prac- tijk zijn deugdelijkheid heeft bewezen, zoowel in het militaire rijden, als in het jachtveld en in concoursen hippique, in het 395

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 49