419 GEVRAAGD Overwegingen en besluit ten aanzien van de dadelijk te treffen maatregelen van den commandant van het Blauwe detachement naar aanleiding van dit bericht en de uit te geven bevelen. 2de Vraag tijdV2 uur- Welke tactische waarde kent gij in in het algemeen toe aan automatische vuurwapens van groot kaliber (12 7 m. m. mitrailleurs e.d.) voor de infanterie van het Nederlandsch Indische leger. 3de Vraag tijd3/4 uur. Geef Uw persoonlijk inzicht over het gebruik van cavalerie voor Neder- Iandsch-lndische omstandigheden en organisaties voor de taakverkennen en beveiligen. Tref hierbij een vergelijking tusschen de gevechtskracht van een eskadron cavalerie en een compagnie infanterie. 4de Vraag tijd3/4 uur. Tactiek. Bespreek in het algemeen het gebruik van artillerie bij den aanval voor onze omstandigheden, waarbij duidelijk te laten uitkomen de tactische voor- en nadeelen van houwitser-, berg- en veldartillerie. 5de Vraag tijd3/4 uur. Welke eischen moeten ingevolge het A.T. V. en het G. V. I. worden ge steld aan het schootsveld voor een verdedigende stelling Benoodigde kaarten Kaartblad 1 50.000, Blad 8 A. Witdruk 1 5.000. Ie Vraag tijd 2 3/4 uur. VERSTERKINGSKUNST. Algemeene beschrijving van den toestand. Het 2e regiment infanterie, waaraan toegevoegd een sectie genietroepen, gesteund door een afdeeling bergartillerie, heeft opdracht om op het voor landing grootendeels geschikte kustgedeelte (de op de kaart aangegeven ge deelten drasland en moeras zijn niet voor landing geschikt), begrensd tusschen de Kali Panjoeroengan en de Kali Anjer (N.O. deel van kaartblad 8 A), een eventueele landing te beletten. De kuststrooken N.O. en Z. W. van het zoo juist aangegeven kustgedeelte zijn voor landing ongeschikt. De beschikbare tijd om dit kustgedeelte ter verdediging in te richten wordt geschat op minstens 8 dagen. Van het regiment, dat 2 bataljons in le en 2e linie brengt, wordt aan Inf. XV, waaraan toegevoegd 1 peloton mitrailleurs, het rechter vak toegewezen linker grens (met nevenbataljon)W. voet heuvelrij Pr. Prahoe - Pr. Mera- mang hulphoogtelijn W. van —4— (inbegrepen) W. voet Pr. Ketep. Gegevens. De dag van aankomst wordt door de staven benut voor het doen van de noodige verkenningen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 73