422 Raden ToemenggoengWil allereerst mijn gelukwensch aanvaarden met de bekroning van Uw ambtelijken loopbaan. Ik behoef U niet te verzekeren, hoe aangenaam de tijding van Uw bevordering door ons allen werd ontvangen. Moge Allah U de kracht en de wijsheid schenken, die voorde vervulling van Uw schoone maar moeilijke taak noodig zijn. Uw karakter, Uw willen en Uw kunnen geven mij en velen met mij de overtuiging, dat onder Uw leiding het regenschap een tijdperk van bloei en welvaart tegemoet zal gaan. De zege van den Allerhoogste ruste op Uw werk Ik heb gezegd. 2e vraag. Zie achterin dit nummer. Tijd 1 uur Overzetting van met latjjnsche karakters geschreven Maleisch in Arabisch handschrift. 3e Vraag. Adalah diwartakan bahwa sampej sekarang orang belom bisa pestikan bagi- mana kedjadiannja Sri baginda Keizer Kwangsi, jang terchabar soedah djatoh dari atas tachta keradja'annja dan soedah wafat sebab dianiaja akan meraboe- noeh diri. Djika menoeroet soerat maloemat Sri baginda Iboe Soeri pada boelad ka sabelas kapada toean toean Gouverneur provincie, maka njatalah Sri baginda lboe Soeri hendak menanja pikirannja toean toean Gouverneur, akan menoe- roenkan Sri baginda Keizer Kwangsi dari pada tachta keradja'annja. Maka Sri padoeka toean Lioe Koen Sat, Gouverneur-Generaal Nang King soedah djawab, bahwa ija tida inaoe tanggoeng berontaknja rajat negri, djika Sri baginda Keizer Kwangsi di toeroenkan dari pada keradja'nnja, karena pi- kiran rajat negri jang soedah terikat katjinta'annja hendak membela Keizernja, jang ternama pengasih penjajang. Demikianpoen lain lain Gouverneur-Generaal dan Gouverneur Gouverneur ada melarang niatnja lboe Soeri, melainkan Gouver neur-Generaal Fookian di dalam provincie Alandjoeria jang hendak benarkan pikirannja Sri baginda lboe Soeri Di dalam kota Peking ada djadi hoeroe hara besar, karena adalah banjak mantri mantri panenga dan sedikit menister besar jang hendak melindoengkan tachta keradja'an Keizer Kwangsi. Tetapi menister menister besar bangsa Man- djoeria terlaloe bentji sekali dan beberapa boleh hendak mentjari daja oepaja akan meroeboehkan Keizer Kwangsi. 10. ORGAAN VAN DE N. I. O. V. No. 3. MAART 1932. Het Maart-No. opent met een foto van den op 9 Maart jl. met buiten- landsch verlof vertrokken e. v. Generaal-Majoor C. KosterHoofd van den Generalen Staf. Gepens. Overste W. Lucardie zet zijne beschouwingen over Het verre Oosten in 1931" voort, behandelt de voorvallen tusschen China en Japan in en met betrekking tot Mandsjoerije vanaf 9 October '31 en de pogingen van den Volkenbond om het geschil op te lossen. „Het jaarverslag over 1931 van de N.I.O. V." constateert een opleving van het vereenigingsleven in de tweede helft van het verslagjaar, hoewel het le-

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 76