532 en b. voor het totaal-verlies geeft het verlies aan gevangenen, m. a. w. de mate waarin de verdediger door den aanval wordt gedésorganiseerd, steeds den doorslag. De verlies-opgaven betreffende de doorbraak aan de Isonzo en de slagen in O-Pruisen geven hetzelfde beeld te zien. Krijgsgeschiedenis. Militar Wochenblatt 4-3-'32 No. 33. Amerika entsch.eid.et den Weltkrieg, n. a. v. het boek van generaal Pershing, thans in Fransche vertaling verschenen, als „Mes souvenirs de la guerre". Twee punten worden in dat werk naar voren gebracht, nl. de geweldige prestatie van Amerika om in korten tijd een groot leger op de been te brengen en voorts het feit, dat het ingrijpen van Amerika in den wereldoorlog van beslissenden invloed was, omdat zonder dien steun de oorlog door de Entente niet had kunnen worden gewonnen. De persoon van generaal Pershing wordt beoordeeld als „eine gute milita- rische Erscheinung". Hij was een uitmuntend organisator met veel tact om anderen op te leiden, een goed soldaat, een koude harde natuur met een vasten wil en groote vasthoudendheid. Aan gelegenheid om op den voorgrond tredende veldheerstalenten te ontplooien heeft het hem ontbroken, zoodat deze practisch niet kunnen worden beoordeeld. Organisatie. Militar Wochenblatt ll-3-'32 No. 34. Division oder ver star kies Regiment? Een artikel waarvan de nadere bestudeering wordt aanbevolen. Het pleit voor het verkleinen van de gevechtseenheid, de divisie. De moderne divisie is zoo volgepropt met allerhande hulpwapens en diensten, dat de beweeglijk heid daardoor dreigt te gronde te gaan. Op 31 Aug. 1870 had het commando van het Duitsche Maas-leger 30 minuten noodig on n.a.v. een binnengekomen bericht den strategischen toestand te beoordeelen, een besluit te nemen en op grond daarvan het bevel op te maken en uit te geven. Thans moet men vlot zijn om in dienzelfden tijd een divisie bevel behoorlijk te kunnen doorlezen. Luchtverdediging en chemische strijdmiddelen. De militaire Spectator No. 3 Mrt '32. „Beveiliging van de burgerbevolking" N.a.v. desbetreffende mededeelingen in de „Revue International de la Croix Rouge" (Jan. '32) geeft Dr. D. ondervolgende organisatie van de „Ligue Estovienne de 1' aviation", welke naast hare propaganda-, economische- en sportinstructie-afdeeling nu ook een afdeeling voor de luchtverdediging organiseerde, waaraan tal van openbare lichamen medewerken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 104