535 De C. D. beschikt voor het gevecht te voet over een sterkte, welke gelijk is aan die van 7 batons, inf., nl. 4 ruiter-regtn. =4 batons, inf., 1 regt. dra gonders 3 batons, inf. Algemeen. Revue Militaire Franchise Febr. '32. „Comprendre" par capitciine Carrias. „Interrogé sur la fa^on dont un chef militaire doit exercer sa puissance de volontè sur le champ de bataille, Ie maréchal Foch réponditC'est bien sim ple, Ia comme ailleurs ma règle de volonté puisque c'est sous eet angle spé cial que vous considérez les choses fut trés précise d'abord m'éclairer, m'entourer de tous les éléments possibles de connaissance. Bien. Ensuite poser ma résolution, Ia fixervous comprenez Enfin me maintenir dans cette volonté, et pour ga, franchir des obstacles, encore des obstacles, toujours des obstacles Se maintenir dans sa volonté, c'est le plus difficile de tout". Après avoir cité plusieurs exemples, le maréchal ajouta: „Remarquez que Ia volonté ne doit pas être entêtée, carrée, brutale. II lui faut de Ia sonplesse, de l'esprit d'adaption et surtout, je le répète, des lumières; comprendre d'abord, tout est la". v. O. Het „infanteriebegleitgeschütz" Bofors M. 31 van 75 nim. Van de hand van Maj. Mouths verscheen in het Jan. nummer van Wehr und Waffen een beschrijving van deze nieuwe constructie, die blijkbaar aan hooge eischen voldoet en welke n. o. m. de bedoeling heeft de coupure tusschen Div. Art. en Inf.-geschut te overbruggen. De firma Bofors heeft een vuurmond willen construeerenballistisch een hou witser welke bij een zoo gering mogelijk gewicht en een groot mogelijke handzaamheid, een compromis vormt tusschen het vermogen van een bergka- non en een lichten mijnenwerperhet geschut is geschikt, zoowel voor ge dragen vervoer per dier als per man het kan de infanterie overal volgen. (Het groote nadeel van het zoo kwestbare vervoer in draaglasten is niet ontgaan het zal bovendien dikwijls zeer de vraag zijn, of het mogelijk is, een derge- lijken vuurmond met voldoende munitie tijdig op de bestemde plaats te krijgen). De taak van dit geschut is, onafhankelijk van de Div. Art., weerstandskernen, gevormd door mitrailleurs of infanteriegeschut te vernietigen dan wel te ver nielen en, in de verdediging, bovendien bewegende doelen te bevuren. (Wij vragen ons af, of het munitievraagstuk hier geen roet in het eten zal gooien. Een vernieling van weerstandskernen zal betrekkelijk veel projectielen vragen). Schrijver geeft dan enkele desiderata aan deugdelijk geschut te stellen, waar van de voornaamste zijn niet zwaarder in stelling dan de lichte mijnenwer perbeschikken over granaten en mijngranatenschootsverheden van 3000 5000 m.een groot zijdelings schootsveld, zonder verplaatsing van den staart; draaglasten voor dieren in max. 130 kg., voor menschen 40 kg. Uit de beschrijving kan dan worden geconcludeerd, dat de schepping van Bofors aan vorenstaande eischen zou voldoen. Bovendien is zij geschikt voor de bestrijding van tanks, waartoe de schiet- buis van 75 mm. L. 12 „slechts" behoeft te worden vervangen door een dito van 47 mm. L. 33. Het projectiel van 1,5 kg. is dan in staat op 1000 m. een nikkelstalen pantserplaat van 24-32 mm., afhankelijk van den trefhoek, door te slaan. De constructie komt in veel opzichten overeen met het Bof. Berggeschut. Het aantal draaglasten voor dieren is 5, voor menschen 12. De voornaamste gegevens zijn verder Gewicht schietbuis 75 mm. met sluitstuk 95 kg. Radhoogte 60 cm.; zijd. schootsveld (spreidaffuit) 40°; Gewicht vuurmond in stelling 365 kg. Gewicht proj. 75 mm. 4,5 kg.; 47 mm. 1,5 kg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 107