bekendheid met den inhoud, gewoonlijk betere verlichting dan bij de ondercommandanten). 3. Op het bevel zelf wordt nog het volgende vermeld links bovenaan wordt genoemd het troependeel waarvan het uitgaat, hetzij dit een organieke eenheid is (divisie, regiment, bataljon, enz.), dan wel een afdeeling overeenkomstig de troepenbestemming (voorposten, voorhoede, kantonnement, enz.), z.n. onder toevoeging van het orgaan van den staf, dat het bevel bewerkte (dit laatste is een tot den stafdienst behoorende maatregel)daaronder wordt ver meld het nummer van de agendeering (c.q. door O.V.I.); rechts bovenaan plaats, datum en uur van uitgifte (c.q. door O.V.l.)in het midden volgt daaronder de benoeming van het bevel, waaruit duidelijk de aard van den inhoud blijkt b.v. „Bevel No. 8 voor den afmarsch op 11-1-32"; „Marschbevel No. 4 voor den „Bevel No. 1 voor de cavalerie en wielrijders" „Bevel No. 6 voor het rechterflankdetachement"; „Bevel No. 3 voor de ontplooiing"; „Bevel No. 4 voor den aanval" „Verplegingsbevel No. 11" enz. Door dit hoofd is dus volkomen bepaald van welken aard het bevel is. Omtrent de nummering gelde nóg het volgende: Is de staf van een eenheid van zoodanigen omvang, dat daar bij een kantoor O.V.l. is gevormd, dan komen op elk uitgaand bevel 2 nummers voor en op elk inkomend bevel 4. Uitgaan de bevelen krijgen nl. het dagelijks doorloopend nummer uit het „Register van besluiten en uitgaande bevelen". Dit register wordt aangehouden bij (het Kantoor van) den Staf, dat het bevel uitzendt en er het nummer op stelt b.v. Marschbevel No. 4 voor den 2-5-32. Voorzien van dit nummer komt het bevel bij het kantoor O.V.l. (Ontvangst, Verzending, Inschrijving) waar het wordt geagendeerd in het „Algemeen Register van Uitgaande Stukken", dat een per manent doorloopende, nummering volgt van alle uitgaande stuk ken, waarna het uitgaande nummer op het bevel wordt gesteld, onder het Hoofd, links bovenaan, b.v. Ie Divisie. Generale Staf. DEPOK, 2-5-32, 3.40 3e Kantoor No. 573/4. Marschbevel No. 4 voor den 2-5-32. 458 De 24-uur klok.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 28