de uitgebreide schriftelijke marschregeling ter verplaatsing van een divisie van het eene legeringsgebied naar het andere, en den kor ten uitroep van den commandant van de groep, welke door den vijand wordt verrast, tusschen de mondelinge aanwijzing van een aanvalsdoel aan een ondercommandant en het schriftelijke alge- meene aanvalsbevel ligt een reeks schakeeringen, waarvan een commandant zich naar omstandigheden zal moeten bedienen. Welke soort bevel de commandant in een bepaald geval zal kiezen is afhankelijk van vele factoren, zooalsde tijd dien hij beschikbaar acht tusschen het nemen van zijn besluit en het begin van uitvoering van het bevel, de beschikbare bevelsmiddelen, de beschikbare overbrengingsmiddelen, de wenschelijkheid om zijn persoonlijken invloed aan te wenden, de mogelijkheid de onder commandanten te ontbieden of hen op andere wijze mondeling te bereiken, den wensch om tot eiken prijs misverstanden uit te sluiten, het karakter van bepaalde ondercommandanten. 2. Wij kunnen de bevelen onderscheiden naar hunne bestemming en naar hunnen inhoud. Voor het gemakkelijk begrijpen van het hierna volgende doen wij een overzicht in staatvorm voorafgaan. Schema van de verschillende soorten van bevelen. a. Een algemeen bevel is een bevel, dat bestemd is voor de commandanten van alle tot een bepaald commando (divisie, regiment) behoorende onderdeelen. 437 naar hunnen inhoud v. w. b. Naar hunne bestemming. hunnen aard den graad hun ner volledigheid. nl. voor de wapens of de diensten. voor een en kel begrensd deel der be- velstaak. algemeene bevelen afzonderlijke be velen. volledige bevelen. gedeelte!, bevelen, j volledige bevelen. gedeeltel. bevelen. bevelen v.d. wapens id. id. diensten bevelen v.d. wapens id. id. diensten bevelen v.d. wapens id. id. diensten bevelen v.d. wapens id. id. diensten bijzondere bevelen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 7