Het zuiveren van water achter het front, de zorg en regeling van het vervoer zal onder deskundige leiding moeten plaats vinden. Wil men putten verdacht water onbruikbaar maken om te voor komen, dat de manschappen zulk water drinken, dan kan men een overmaat caporit toevoegen. Door deskundigen kan zulk water weer drinkbaar gemaakt wor den door toevoegen van antichloor. Alleen in uiterste gevallen zal men dit toepassen, ten einde de bevolking niet ontrieven. 524 Literatuur. Cartner. Die Hygiene des Wassers. Water supply. Military engineering. Vol. VI. 1922 History of the great war based on official documents. Medical Services Hy- gieneof the War. Vol. I en II. 1923. de Bruijn, Indische bouwhygiëne. Roozendaal. Een onderzoek aangaande den afvoer van huishoudelijk afvalwa ter in de gemeente Utrecht. Duyster. Verontreiniging der openbare wateren en de middelen om deze ver ontreiniging tegen te gaan. Ons Orgaan 1912. Codex alimentarius No. 3. Water. van Gelder. Tijdschrift voor Diergeneeskunde deel 37 afl. 4 Heerestechnik. No. 1 en 2, 1930. Wasserversorgung beim amerikanischen Heere in und nach dem Weltkriege. Kuylmans. Waterzuivering (Opstel). Ornstein'sche Chlorgasverfahren und seine Anwending. Chlorator G. M. B. H. Berlijn. Vollmar. Erfahrung mit der ChlorungvonLeitungswasser.Wochenschrift„Das Gas- und Wasserfach" 1922. Ornstein. Die Chlorung des Wassers als hygiënische Massnahme. Zeitschrift für Medizinalbeamte. No. 24. Mom. De hygiënische conceptie der waterzuivering bij enkele groote Euro- peesche drinkwatervoorzieningen. De Waterstaats-Ingenieur 1928 No. 3. Mom. Een eenvoudige apparatuur voor de sterilisatie van water door caporit en door chloor. De Waterstaats-Ingenieur 1928 No. 5. Maronier. De drinkwatervoorziening van Batavia. De Waterstaats-Ingenieur 1929 No. 8. Mom. Over de keuze van een filtersysteem bij de zuivering van drinkwater. De Waterstaats-Ingenieur 1929 No. 9. Smit. Waterreiniging met behulp van kalk in verband met de drinkwatervoor ziening in Ned. Indië. Mededeelingen van den Dienst der Volksgezond heid 1920, deel III. Smit. Watervoorziening met behulp van kalk. Meded. v. d. D. V. G. 1921, deel II. Mom. De reuk en smaak van door chloor gesteriliseerd drinkwater. Meded. v. d. D. V. G. 1924, deel III. Mom. Coagulatieprocessen bij de zuivering van rivierwater, I. Meded. v. d. D. V- G. 1925, deel I. Mom. Coagulatieprocessen bij de zuivering van rivierwater. II. Meded. v. d. D. V. G. 1928, deel I. Mom. Coagulatieprocessen bij de zuivering van rivierwater, III, Meded. v. d. D.V.G. 1928, deel I. Holwerda. Desinfectie van zwembaden in de tropen door chloor en chloora- mine. Meded. v. d. D. V. G. 1928. deel II. Holwerda. Over de controle en de mate van betrouwbaarheid van hetchloo- ringsproces van drinkwater, mede in verband met het chlooramineprocédé en de chlooreering van ammoniakhoudend water. Meded. v. d. D. V. G. 1928. deel II.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 94