den Oberstlieutenant Von Hofmann, samengesteld uit 23 I. R. (min 2 kpn), 1-21 A. R., 111-2 UI., 111-6 Pi. d. Achter het VI A. K. staat het XVIII res. A. K. (General der Infanterie Von Steuben) met de 21 res. Div. (Generalleutnant Von Rampacher) in Ebly, Juseret, Witry, Traimont (AB4), terwijl de 25 res. Div. (Generalleutnant Torgany) bij Anlier legert (zie Kaart 1). Het Generalkommando legert in Fauvil- lers (zie kaart 1). e. De Cavalerie van VI en XV111 res. A. K. heldert op ten ZW. van Neufchateau (richting Straimont (C2), Suxy en Les Bulles, zie Kaart 1). f. De bevelen voor den 22 Augustus omvatten o. m. XVIII A. K. blijft in zijn afwachtingsopsteliing Anloy—Libra- mont; VI A. K. blijft in zijn afwachtingsopsteliing Léglise—Mei lier XVIIIres. A. K. marcheert 7.30 v. m. af naar Neufchateau en ten W. daarvan, in afwachtingsopsteliing. Door de reeds hiervoren aangeroerde overwachte aanvals- actie van het Ve Armee zag Herzog Albrecht zich verplicht zijne bevelen voor den 22sten te wijzigen, nl. het VI A. K. te 6 v. m. in 2 colonnes te laten afmarcheeren naar Tintigny het XVIII res. A. K. zoodanig bij Neufchateau op te stellen, dat het zoo noodig later eveneens in ZW. richting zou kunnen worden vooruitgebracht. Dus: In den vroegen morgen van 22 Augustus marcheert het VI A. K. (plus het Detachement Von Hofmann) in Z. richting „van kaart 2 af" (C3), het XVIII A. K. blijft waar het is (Al, 2), zoodat tot 9 v. m. tusschen Libramont (A2) en les Fossés (C3) geen Duitsche troepen meer staan. Eerst na aankomst van het XVIII res. A. K. zal het 15 k. m. breede gat (dat met het terreinwinnen in Z. richting van het VI A. K. steeds breeder gaat worden) zoo goed en zoo kwaad mogelijk zijn afgesloten. 2. Toestand der Franschen te 5 v. m. a. Van het 17 C. A. staat een dekkingsdetachement in de lijn Orgeo St. Médard—Martilly, ten einde 's vijands overschrijden van de Vierre (BI, Cl, 2) te beletten, totdat de voorhoeden van het 12 C. A. aan de Vierre zullen zijn aangekomen; op dat tijdstip, dat op 9 v. m. wordt geraamd, marcheert het dekkingsdetachement in W. richting over Cugnon (zie Kaart 1) naar het gebied van het 17 C. A. Het detachement, gecom mandeerd door den commandant van de 33 Div. (Général de Villeméjane), bestaat uit 7 R. I., 9 R. I. en 111-18 R. A. b. Te 6 v. m. zal de 5 Brig Col. (Général Goullet) uit Les Bulles in N. richting over Suxy naar Neufchateau gaan, terwijl de 3Div. 552

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 14