Col. (Qénéral Raffenel) over Rossignol en Les Fossés naar Neufchateau zal marcheeren. Deze laatste colonne welke bij Rossignol door de Xll Div. van het VI A. K. werd op gevangen, zal ik verder buiten beschouwing laten, c. Te 4.30 v.tn. zal het 12 C. A. (Général Roques) in N. rich ting marcheeren, en wel de 23 Div. (Général Leblond) van Izel over Straimont, Menu- goutte (C2), Warmifontaine (B2), Petitvoir (partie EFineuse, Libramont, de 24 Div. (Général du Garreau) van Lacuisine, forêt d'Her- beumont, St. Médard, Nevraumont, Petitvoir (partie Ouest), Grandvoir, Neuvillers (A2), Recogne. Dus: Op 22 Augustus te 5 v.m. staat tegenover het hiaat Libramont— Les Fossés alleen het dekkingsdetachement de Villeméjane(17 C. A.). Maar: Drie Fransche colonnes marcheeren in N. richting op dat hiaat aan, n.l 5 Brig. Col. sterk 6 batns, 1/3 esk., 12 vuurm., '/2comp. pi. 12 C. A. sterk 28 id. 6 esk., 120 id. 4 id. tezamen sterk 34 batns, 6'/3 esk., 132 vuurm., 4'/2 comp. pi. Hiertegenover konden de Duitschers stellen XVIII. res A. K. sterk 24 batns, 6 esk., 72 vuurm., 3 comp. pi. Het beloofde interessant te worden En dat nog te meer als men het volgende overdenkt: Comm. 12 C A. hield de 45e Brig, en de Korpsart. in reserve, voorloopig ver achter (ten N. van Florenville), zoodat de drie opmarcheerende colonnes, van rechts naar links sterk waren 5 Col. Brig. 6 batns. en 12 vuurmonden, 23 Div. 8 batns. en 36 vuurmonden, 24 Div. 13 batns. en 36 vuurmonden. Berekend uit de tijden van afmarsch zouden de colonnes in de tijdorde linker, daarna midden en vervolgens rechter de lijn Biourge—Neufchateau overschrijden. All the elements for a very happy end VIII. Tijden van aankomst der colonnes bij Neufchateau. 1. Duitschers. 21 res. Div.: marcheert af in 2 colonnes langs de wegen Juse- ret, Molinfaing, Longlier en Ebly, Offaing, Hamipré, welke in Neufchateau samenkomen. De voorhoede onder bevel van Generalleutnant Von Quidtman omvat een peloton van 7 res. Drag. R., 81 res. LR., 3-1-21 res. A. R. en 4-11 Pi., en marcheert 7 v.m. af van Offaing naar Neufchateau. De afmarschtijden van de andere onder deden der Div. zijn zoo geregeld, dat in Neufchateau tijdens den marsch de divisiecolonne wordt gevormd Hoofdmacht 553

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 15