,,Le 73e en réserve a 500 m. S. de Menugoutte a la dispo sition du général de division (non arrivé). „Les 3 groupes en batterie sur les hauteurs 500 m.N. Me- „nugoutte. Cie génie div. avec 107e. „L'ennemi paraït se retirer versie nord) le général se propose „dés l'arrivée de 45e brigade de pousser en avant dans la direction du N. pour franchir la route Petitvoir-Neufchateau". Uit dit gevechtsverslag kan Général Roques dus lezen, dat voor het eenige ingezette regiment (107e), gesteund door 36 vuurmon den, de vijand naar het Noorden schijnt te wijken. En waar de 45 Brig, al op weg was naar Menugoutte, was er dus alle reden voor om nu van een krachtige gecombineerde actie van de twee divisiën veel succes te verwachten. De actie van den Legerkorpscommandant ten aanzien van de verdere operatiën is nu uit de volgende stukken te vinden 2 4 Divisie: Vermits Général Roques te Saint-Médard was, waar ook de Div. C. 24 zijn C. P. had gevestigd, zijn geen schrif telijke bevelen aan dezen Div. C. bekend. Maar wel blijkt uit het verslag van Gen. Roques aan den Legercdt. wat de 24 Div. voor taak heeft gekregen. (Ik vermeld dit straks). 2 3 Divisie: Deze kreeg van den Korps C. de volgende twee opdrachten met betrekking tot het gevecht: 1. Verzonden 3.50 n. in.„La 24 Div. est sur le point „d'atteindre Grandvoir, trés en avant de nous. Evitez de tirer „sur elle comine cela a eu lieu déja lorsque sa droite était a la „cöte 403, 1500 mètres est de Nevraumont. „Poassez toujours de 1'avant. Général Roques. 2. Verzonden 4.40 n. m.„Le Général Cdt. l'art. et 1'Art. „de Corps sont mis a la disposition du Général Cdt. la 23 D. I. „pour soutenir 1'attaque de la brigade coloniale sur Neufchateau. L'art. de corps se portera immédiatement au regu du présent „ordre de Saint-Médard vers Martilly oü elle recevra des ordres. Roques. Meer bevelen welke de samenwerking der Divn. moesten ver zekeren en den Div. Cn. moesten leeren, welk aanvalsplan de Korps C. nu wel had, zijn niet bekend. „Poussez toujours de l'avant" was toch wel heel weinig; en voorts alleen eene aanwijzing om niet op de andere Div. te schieten, en het inzetten van 12 batterijen van de 30 waarover het korps beschikt om een nevenkorps te helpen, 't Was wel poover, wat de leiding gaf. 563 Bedoeld wordtdat het 78e nog niet is aangekomen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 25