De korpsart., welke tegen 5 n. m. nog op weg moest gaan en in Martilly nog orders (van wien moest gaan ontvangen, is niet meer tot vuren gekomen. Nu is altruïsme een schoone zaak (zooals Lucas de Wilde 't zou uitdrukken), maar 't ware beter geweest als Général Roques zijn korpsart. welke al eenige uren bij Saint- Médard stond maar had ingezet tegen Petitvoir en Warmifontaine, om daardoor zijn eigen Divn. sneller voorwaarts te brengen. Hoe 't ook zij, te 4.20 n.m. gaat het volgende gevechtsverslag uit aan den Legercommandant, nadat in een vorig verslag (te 2.25 n.m.) was verklaard „Les deux colonnes reprennent le mouve- „ment en avant direction Recogne et Libramont", wat wel heel „erg uit den duim gezogen was „Situation a 16 heures". „24 Div. après s'être emparée de Nevraumont a poussé jusqu'a „la crête 1 k. au N. de cette localité en engageant 2 regts. et 5 „batteries. Elle porte en avant les 2 regts qui restent disponibles. „Elle recoit du Cdt. du C. A. l'ordre d'étendre Faction de son „artillerie en engageant ses 3 groupes. „23 Div., sur information donnée par C. A. Col., que celui-ci „ne peut entrer dans Neufchateau, a dirigé sur ce point 2 batns. „et le feu de son groupe de droite. „Toute infanterie engagée sauf 4 batns.; toute art. est sur le „fiont en batterie. „Suis trés satis fait du général Leblond. Roques. Bij het lezen van dit gevechtsverslag dringen zich al dadelijk de noodige vragen naar voren Wat stelt de Korpscdt. zich voor nu verder te doen Valt hij links omvattende over Petitvoir en Grandvoir op Neuf chateau aan Wat tevens de zekerste en snelste manier is om de in het nauw gebrachte 5 Brig. Col. te helpen Of wil hij wat anders Maar wat dan Ik lees alleen: dat de 24 Div. „porte en avant les 2 regts qui restent''. Bien Maar waartegen, en met welk algemeen doel „En engageant ses 3 groupes''. Maar waartegen moesten die die dan alle vuren, er was toch geen tegenstand meer, omdat er ook geen vijandelijke troepen meer waren En wat doet de 23 Div. in het groote geheel Ik lees alleen iets over altruïsmeen daarna als klap op de vuurpijl„Suis trés satisfait du Général Leblond". Daar had de Legercdt nu wel heel weinig aan, en was de tijd voor het naar voren brengen van personen nog wel niet aangebroken. Op welke feiten overigens die „satisfaction" berustte weet ik niet. Maar wel leeren de stukken mij 564

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 26