plechtig beloven dit materieel ter beschikking te stellen van den Volkenbond in geval art. 16 van het Pact moet worden toe gepast en in geval van een gemeenschappelijke Bondsactie. b. Indien bedoelde mogendheden een aanval hebben te weerstaan, welke een schending beteekent van de regels, neergelegd in deel E, mogen zij van het onder a. genoemde materieel ge bruik maken, onder voorwaarde van kennisgeving aan den Volkenbond. C. Vorming van een internationale strijdmacht. Ongeacht de maatregelen onder A en B genoemd, wil Frankrijk ten behoeve van den Volkenbond scheppen 1. Een internationale politiemacht ter voorkoming van oor log; 2. Een eerste contingent van strafkrachten om een oorlog te doen eindigen en ter onmiddellijke hulpverleening aan eiken staat, welke als slachtoffer viel van agressie. ad 1. De politiemacht zal bij voortduring beschikbaar zijn met volledige vrijheid van doortocht in tijden van spanning naar stre ken, waar een oorlog dreigende is. De politiemacht zal worden gevormd uit door ieder der contracteerende partijen in een nog nader te bepalen verhouding te leveren krachten. Frankrijk wil voor dit doel beschikbaar stellen een gemengde brigade een lichte marine-divisie en een gemengde groep luchtstrijdkrachten (jagers en verkenners). De Volkenbond zal het commando van deze macht regelen en zal bevoegd zijn de samenstellende deelen daarvan te allen tijde te inspecteeren. ad 2. Het eerste contingent der strafkrachten zal op aanvraag van den Volkenbond zonder uitzondering door ieder der contracteerende partijen uit voortdurend beschikbare strijdkrachten moeten worden geleverd, in geval een staat hulp tegen een aanvaller behoeft. Zij zullen niet minder doch wel meer mogen leveren dan de Volkenbond in een bepaald geval zal vragen. De te eischen sterkte en de samenstelling van het door een Staat te leveren eerste contingent zullen afhankelijk zijn van de in drie soorten te onderscheiden conflicten n. 1. een conflict bui ten het eigen werelddeel, een conflict binnen het eigen wereld deel en een conflict, waarin de staat een gemeenschappelijke grens heeft met den te straffen aanvaller. Frankrijk is bereid de volgende contingenten te leveren a. in geval van een conflict buiten Europa, een gemengde bri gade, een lichte marine-divisie, een gemengde groep lucht strijdkrachten en materieel voor den oorlog te land, zonder personeel en munitie 574

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 36