b. bij een conflict in Europa: een divisie samengesteld uit alle wapens, een marine divisie en gemengde groep luchtstrijd krachten en materieel voor den landoorlog, met personeel en munitie c. bij een conflict in Europa, waarin de aanvaller een gemeenschap pelijke landsgrens heeft met Frankrijk behalve de krachten genoemd in geval b, zooveel aanvulling als in elk geval afzon derlijk in overeenstemming met den Bond zal worden beslist. De Staten, welke tanks en zware veldartie. bezitten, zullen daar van bij het contingent-strafkrachten indeelen. De Volkenbond zal alleen overgaan tot den inzet van de straf- krachten, indien zij een nader te bepalen minimum-sterkte bereiken en tusschen de leveringen van de voornaamste Staten een gelijke verhouding bestaat. D. Bescherming van de burgerbevolking. Voorts stelt Frankrijk voor de volgende regels onvoorwaardelijk aan te nemen a. Het gebruik van projectielen, bestemd tot het veroorzaken van brand, gevuld met gas of bacteriën is verboden, wat ook het doel zij. b. Elk bombardement, hetzij uit de lucht of door de artillerie is verboden op een doel, gelegen op een afstand van meer dan X-kilometer van de frontlijn in den landoorlog. De eenige toe gelaten uitzondering betreft het bombardement van luchtbases of opstellingen van lange-afstand artillerie. c. Langs de kust is luchtbombardement verboden achter een zóne van X-kilometer breedte, uitgezonderd op luchtbases en bat terijen. E. Voorwaarden voor de organisatie van den Vrede. Het gedeelte, waarop het aankomt, luidt vertaald als volgt „Deze conferentie biedt de beste gelegenheid, welke zich ooit heeft „voorgedaan, een keuze te doen tusschen een Volkenbond bekleed „met uitvoerende macht en een Volkenbond verlamd door den on- „buigzamen en onhandelbaren vorm van nationale souvereiniteit. „Frankrijk heeft haar keuze gedaan! Zij stelt voor, dat de andere „naties de hare zullen doen. „De maatregelen, zonder welke de hiervoor vermelde voorstel- „len onwerkzaam en zel/s ondenkbaar zouden zijn, behelzen o. a. „gedwongen arbitrage definitie voor den aanvaller en waarborgen „voor een snelle beslissing van het gezag, dat de int. strijdmacht „onder zijn contröle heeft; „het in overeenstemming brengen van de actie van dat gezag „met het internationale recht, dat nog steeds onvoldoende is „gepreciseerd 575

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 37