,,de internationale controle op de uitvoering van alle bewa- „peningsovereenkomsten". „Daar de voorgestelde organisatie algemeen zal moeten zijn", aldus luidt de laatste voorwaarde, „zullen de overeenkomsten, tot welke de verschillende mogendheden zich bereid zouden ver klaren te willen toetreden, eerst in werking kunnen treden, nadat de eind-conventie door alle contracteerende partijen zal zijn geratificeerd". Zooals bekend verwierp Duitschland het ontwerp-ontwapenings- verdrag, zooals dat was samengesteld door de C. P. D. en had het tijdens de laatste zitting van deze commissie aangekondigd met een eigen ontwerpverdrag ter ontw. conf. te verschijnen. Zeer verkort komt dit Duitsche ontwerp op het volgende neer I. Landmacht. A. Personeel. 1. Afschaffing dienstplicht. 2. Vermindering van de sterkte. 3. Bij niet aanvaarding van 1. de afgerichte reserves in het systeem der vermindering van de sterkte betrekken. 4. Vaststelling van een maximum percentage van de totale sterkte aan officieren. 5. Politieformaties moeten worden beperkt en niet gebruikt kunnen worden voor militaire doeleinden. B Materieel. 1. Het gebruik te verbieden. a. buiten forten en veldwerken van kanonnen boven de 77 m.m. en houwitsers boven de 105 mm. b binnen forten en veldwerken van kanonnen boven de 105 mm. en houwitsers boven de 210 mm. c. van elke soort mortieren boven de 150 mm. d. van elke soort tanks. 2. Directe beperking van het niet onder 1 vallende materieel. C. Versterkingen. Aanleg en handhaving van grensversterkingen te verbieden. II. Zeemacht. A. Materieel. 1. De maximum tonnenmaat van de verschillende typen van schepen zal gelijktijdig worden verminderd met een verhou- 576 DU1TSCHLAND.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 38