dingsgewijze gelijke verlaging van de totale tonnenmaat, Hoogste tonnenmaat per schip 10000 ton. Hoogste kaliber van het geschut 28 cm. 2. Verbod tot het houden van vliegtuigmoederschepen (zie ook onder 111). 3. Verbod tot het houden van onderzeebooten. 4. Definities Slagschepen zijn schepen met een normale waterverplaat sing van meer dan 6000 ton of bewapend met een kanon van meer dan 150 mm. kaliber. Kruisers zijn schepen met een normale waterverplaatsing van meer dan 800 ton of met kanonnen van meer dan 105 mm. Jagers blijven beneden de 800 ton en hebben geen kanonnen boven de 105 mm. 5. Directe beperking van het materieel aan den wal. B. Personeel. 1. Geen dienstplicht; sterktevermindering. 2. Vaststelling van een maximum percentage van de totale sterkte aan officieren. C. Versterkingen. 1. Handhaving van den status quo betreffende kustversterkingen. 2. Versterkingen, welke de verbindingen tusschen vrije zeeën beheerschen, moeten worden gesloopt. III. Luchtmacht. 1. De handhaving van luchtstrijdkrachten in welken vorm ook is verboden. 2. Luchtbombardementen en alle voorbereidingen daartoe zijn verboden. 3. Opleiding op luchtvaartgebied met mil. karakter en instructies aan mil. personeel voor burgerlijke luchtvaart zijn verboden. 4. Handhaving van contact voor militaire doeleinden tusschen leger- en vloofautoriteiten aan de eene en de administraties van de burgerlijke luchtvaartorganisaties aan de andere zijde is verboden. IV. Algemeene bepalingen. A. Chemische wapens. Verbod tot gebruik en voorbereiding daartoe onder welken vorm ook van alle soorten gassen en bacteriën. 577

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 39