Italië. De Italiaansche delegatie heeft de conferentie voorgesteld aller eerst het vraagstuk te onderzoeken betreffende een verbod tot gebruik van oorlogsmaterieel met een uitgesproken aanvallend ka rakter. In dit verband legde zij aan de conferentie het volgende schema voor A. Bewapening ter zee. 1. Gelijktijdige afschaffing van slagschepen en onderzeebooten. 2. Afschaffing van vliegtuigmoederschepen. B. Bewapening te land. 1. Afschaffing van elke soort zware artillerie. 2. Afschaffing van alle soorten tanks. C. Luchtbewapening. Afschaffing van bombardementsvliegtuigen. D. Algemeen. 1. Afschaffing van chemische en bacteriologische aanvalswapens. 2. Herziening van de oorlogswetten teneinde tot een vollediger en werkzamer bescherming van de burgerbevolking te komen. De Vereenigde Staten van Amerika. De Amerikaansche delegatie volstond voorloopig met de indie ning van een ontwapeningsmemorandum, bestaande uit de volgende punten 1. Aanbeveling om aan het ontwerp-conventie van de C. P. D. de noodige aandacht te besteden, daar dit de omlijning van een bevredigende basis voor de besprekingen zou geven. 2. Verklaring, dat de delegatie ten voile bereid is alle aanvul lende voorstellen, welke er op berekend zijn de conferentie te doen slagen, grondig in beschouwing te nemen. 3. Oppering van het denkbeeld eener mogelijke verlenging van de te Washington en Londen gesloten vlootovereenkomsten, nadat Frankrijk en Italië zich daarbij zullen hebben aange sloten. 4. Aanbeveling om, zoodra alle partijen tot de Washington-over- eenkomst zijn toegetreden, de in de Washington- en Londen- overeenkomsten neergelegde cijfers betreffende de tonnenmaat der vloten in gelijke verhouding te verminderen. 5. Voorstel tot afschaffing van de onderzeebooten. 579

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 41