6. Toezegging mede te werken tot het ontwerpen van de werk zaamste maatregelen ter bescherming van de burgerbevolking tegen luchtbombardementen. 7. Voorstel tot geheele afschaffing van den dood veroorzakende oorlogsgassen en bacteriologische strijdmiddelen. 8. Voorstel om bij de berekening van de personeelsterkten als basis aan te nemen, dat een bepaalde niet voor vermindering in aanmerking komende sterkte benoodigd is voor de hand having van de inwendige orde en daarboven een redelijke aanvulling voor defensiedoeleinden, waarvan de sterkte een quaestie is van verhoudingen. Voor de vaststelling van eerst bedoeld getal ware als grondslag te nemen de sterkte van de thans in overeenstemming met de vredesverdragen door door de Centrale Mogendheden gehandhaafd wordende strijd middelen. 9. Bereidverklaring om speciale beperkingen aan te bevelen ten aanzien van tanks en zwaar mobiel geschut als wapens met een bijzonder aanvallend karakter. 10. De delegatie verklaarde geneigd te zijn de indirecte rnate- rieelbeperking door middel van de uitgaven, als een aanvul lende methode te beschouwen van een directe beperkingswijze als middel om een qualitatieven bewapeningswedstrijd te voor komen, nadat door laatstbedoelde methode een quantitatieve van de baan zou zijn. Japan. De Japansche delegatie diende de volgende suggesties in 1. Aanvaarding van het ontwerp-conventie als basis voor de besprekingen. 2. Het verschaffen van waarborgen om ieder der contracteerende partijen te beveiligen tegen bedreigingen veroorzaakt door de bewapening van een of meer geen partij zijnde Staten of door het niet nakomen van verdragsverplichtingen van de zijde van een of meer der contracteerende partijen. 3. Beperking en vermindering van land- en luchtbewapening on der bepalingen, welke ruimte laten om gebleken onvolkomen heden te herstellen. 4. Verbod tot het uitvoeren van luchtbombardementen op steden en andere aanvallen op de burgerbevolking. 5. Verbod tot gebruik van oorlogsgassen en bacteriologische aanvalsmiddelen. 6. Vermindering van de grootte van slagschepen en het kaliber hunner bewapening 7. Vermindering van de bij de bestaande verdragen toegestane tonnenmaat aan vliegtuigmoederschepen. 8. Verbod tot het aanbrengen van landingsdekken voor vlieg tuigen op oorlogsschepen, geen vliegtuigmoederschepen zijnde. 580

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 42