deze landen is wijziging van de verdeeling van den tonneninhoud over de verschillende klassen van schepen verboden. Vloten van 100.000 tot 500.000 ton zullen vermindering ondergaan van 0 tot 50°/0 volgens een progressief verloopende schaal. Wijzi ging der klasseverhouding is voor deze vloten toegestaan volgens een degressief van 100 °/0 tot 0% verloopende schaal. Vloten met een totalen inhoud van minder dan 1C0.000 ton zijn aan geen regels gebonden. Vliegtuigmoederschepen moeten binnen zes maanden na de onderteekening van het verdrag worden vernield. Van Staten, welke elkander in geval van oorlog bijstand verleenen volgens bijzondere overeenkomsten, worden de vloten voor de toepassing van onderwerpelijke regels tezamen als één geheel beschouwd. De maximum normale waterverplaatsing van een oorlogsschip wordt gesteld op 10.000 ton. Het maximum kaliber van de kanonnen op 12 inches (30.5 cm.) Geen oorlogsschip mag worden ingericht voor het gebruik van luchtstrijdkrachten. De munitie en torpedouitrusting worden beperkt. D. Luchtmacht. Onderscheiden worden landen met meer dan n-vliegtuigen, met 100 tot n-vliegtuigen en met minder dan 100 vliegtuigen, (n door de conferentie vast te stellen). De vermindering van de aantallen vliegtuigen zal plaatshebben overeenkomstig de voorgaande bepalingen. Het maximum motorisch vermogen per vliegtuig wordt gesteld op 600 H. P. op den grond. Gebruik voor oorlogsdoeleinden van materieel van de burger luchtvaart zal verboden zijn. Luchtbombardementen zullen verboden zijn. De sterkte van het personeel van de luchtmacht zal evenredig worden verminderd. E. Controle. De uitvoering van de overeenkomst zal onder controle staan van een Permanente Internationale Commissie. In deze commisse mogen geen zitting hebben beroepsofficieren, ambtenaren van de departementen van oorlog, marine en luchtvaart of eigenaars van en aandeelhouders in ondernemingen, welke belang hebben bij den wapenhandel of -industrie. Polen. Van de kleine mogendheden verdient het Poolsch voorstel nog afzonderlijk vermelding. Dit voorstel beoogt bevorderieg vanmo- reele ontwapening door de volgende voorstellen onder de aandacht van de conferentie te brengen (bekort). 582

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 44