doch alvorens deze te vermelden willen wij opmerken, dat een dergelijke bevelsuitgifte alleen mogelijk kan zijn geweest, als te 5.30 v.m. de bevelsontvangers reeds in Moussy-le-Neuf aanwezig zijn geweest, zoodat het divisiebevel aan hen kan zijn gedicteerd. Wij nemen daarom aan dat te 5 30 v.m. begonnen is met dicteeren. Thans de detailregelingen welke door den brigadecdt ter aan vulling van het divisiebevel werden gegeven Point initialSortie sud de Moussy-Ie-Vieux. Ordre de marche Avant-garde246 R.I. passage au point initial. 6 h. Distance 1500 m. Gros 231 (moins éléments aux avant-postes)6 h. 30 Groupe du 13 res. AC6 h. 45 Ier bataillon du 279 R.I6 h. 55 1 groupe du 45 res. A.C7 h. 1 bataillon du 276 R.I7 h. 10 Les avant-postes ne rejoindront successivement la colonne que sur l'ordre qui leur sera envoyé par le colonel commandant le 276 R.I. a mesure que son régiment passera a leur hauteur. lis formeront arrière-garde. Cavalerie1 peloton a l'avant-garde. Gros de la cavalerie se portera sur Rouvres puis sur Marchemoret eclairant sur les directions du nord et du nord-est et de 1' est. Le général de brigade marchera en tête du gros. Signé, P.O.: RENAULT. 602 Aanteekeningen: De overhaaste bevelsuitgifte helpt den Generaal De Mainbray niet erg veel. Het voorste batn. dat volgens onze berekening het aanvangspunt te 5.10 v.m. had behooren te passeeren, en dat volgens het bevel dat punt te 6 v.m. moest passeeren, gaat daar een>t te 7.30 v. m. voorbij. Men vergete bij de beoor deeling van dit feit niet, dat de bevelsuitgifte, welke aan den N. uitgang van Moussy-le-Neuf te 5.30 v. m. aanving, eenigen tijd vorderde, terwijl 246 R I. weder op 4 km. van den C. P. van den Generaal De Mainbray was gelegerd. Voorts waren de troepen eerst te 5.20 v.m. gealarmeerd en was de discipline bij deze divn. na den dagenlangen terugtocht maar dunnetjes. Haastige spoed is zelden goed Men verzuimde om artillerie bij de voorhoede in te deelen, wat men later weer goed moest maken (zie VII)door het jakkeren gooide men maar een beetje met de muts naar de passeertijden, zoodat men er toe kwam om deze voor de geheele brigade bijeengenomen op 1 uur en 10 min. te stellen, ter wijl wij hiervoor berekenden dat die tijd 2 uren en 50 min moest bedragen. Al rekende men dus in het afmarschbevel naar de uitkomst toe, zoo kon men daarmede toch de werkelijkheid niet forceerenen ondanks de moeite die men na den afmarsch deed om den verloren tijd in te halen, bleek dit onmo gelijk, zoodat de groote weg le Mesnil-Amelot—Villeneuve eerst te 10 v.m. was gepasseerd in plaats van te 8 v. m., zooals bevolen was.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 64