VII. Het gedeeltelijke, algemeene bevel van den Div. C. (zieV.), dat slechts den afmarsch regelde, moest natuurlijk nog worden gevolgd door bepalingen betreffende den marsch zelf en de le gering aan het einde van den marsch. Dit geschiedde bij de volgende gedeeltelijke bevelen Te 5.30 v. m. gaat een motorrijder naar de 110 brigade te Mous- sy-le-Neuf en een wielrijder naar de 109 brigade te ie Mesnil-Ame- lot met het volgende bevel „Têtes des gros de chaque colonne devront atteindre a 7 „h. 45 la voie ferrée a Thieux etCompans". Men was toen juist in Moussy-ie-Neuf bezig met de bevelsuit gifte, en dit bevel, dat slechts een andere berekening gaf van het probleem: „de weg le Mesnil-Amelot— Villeneuve moet 8 v. m. gepasseerd zijn", en dat dus volkomen overbodig was, had hoog stens het effect kunnen hebben, dat de bevelsuitgifte er door werd vertraagd. Te 6.30 v. m. gaat een nieuw nu gedeeltelijk afzonderlijk bevel uit, alleen aan de 110 brigade, om deze in te lichten over hare bestemming; generaal Leguay is nl. terecht van meening, dat het geen zin heeft om na Thieux met de divisie nog in 2 colonnes te marcheeren bovendien zal de 109 brigade dan al spoedig in haar nieuwe kantonnementen zijn aangekomen ,,L'avant-garde de la 110 brigade (cavalerie, 1 R. I., „1 groupe) qui forme en même temps avant-garde de la „D. I. sera poussée jusqu'a Plessis-aux-Bois. „Tête gros 110 brigade s'arrêtera a Vinantes oü can- ,,tonnera ie reste de la brigade et 1 groupe. „CHARDIGNY" „NOTA. Envoyer un cycliste de liaison a la colonne „de droite oü marche le général. „Prière de vouloir bien donner l'ordre au lieutenant- colonel commandant la cavalerie d'envoyer dès „maintenant une reconnaissance d'officier sur Lizy- „sur-Ourcq." 603 (Waarom 231 R.I. dat voor de helft op voorposten stond aan het hoofd van de hoofdmacht werd ingedeeld is ons een raadsel.) De divisiecdt., die ook al weer om tijd uit te winnen een gedeeltelijk, alge meen bevel had uitgegeven (zie V had daarin nog niets van de taak van de cavalerie vermeld (zie voor de taak van de cav. punt VIII van het bevel De Lamaze). De Brigadecdt. gaf nu echter wèl bevelen aan de cav., welke echter geheel anders luidden dan die van den Generaal De Lamaze In plaats van verkenning ver vooruit naar Lizy-sur-Ourcq, ging nu de verkenning naar Rou- vres en Marchemoret, gelegen in de voorpostenlijn der 56 divisie. (Wij laten nu het tactische gedeelte maar buiten beschouwing; zouden an ders moeten vragen wat bet voor zin kon hebben om, als men marcheert naar den rechtervleugel van een andere divisie, achterlangs, verkenningen te doen rijden naar den linkervleugel van die andere divisie.)

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 65