620 c. bij den aanval tegen een ingegraven vijand. Een compie. inf. stoot op een ingegraven vijand, linie, waarvan de bezetting in getalsterkte klein is doch die over enkele goed opgestelde mitrs. beschikt. Voor het nemen van een dgl. stelling zouden bij voorkeur artillerie, mijnenwerpers of inf.-geschut moeten worden ingezet: een dgl. aanval kan niet snel verloopen. Door toepassing van nevelmijnen of, bij korten afstand, nevelhandgranaten is het naderen van de verdedigde stelling met meer zekerheid en snelheid en met minder ver liezen mogelijk. d. bij den aanval tegen een duurzaam versterkte stelling. Eenige goed op gestelde beton-steunpunten met een vrij schootsveld kunnen onder gunstige omstandigheden een geheele divisie geruimen tijd in haar opmarsch vertragen. Dgl. steunpunten kunnen slechts met behulp van zware artillerie of door mi- neering worden opgeruimd, daar zij ook tegen gas zijn ingericht en de aan valler bij toepassing van gas daardoor meer wordt gehinderd dan de bezetting van de steunpunten. Het gebruik van kunstmatigen nevel kan het eenige middel zijn om snel en met geringe verliezen aan personeel en materieel het doel te bereiken. Eenmaal in den dooden hoek van de afweermiddelen doorgedrongen zijnde, kan de aanvaller door het handgemeen of door gebruikmaking van mij nen de bezetting onschadelijk maken. In het bijzonder nu de duurzame grens- verdediging weder op den voorgrond treedt, verdient de toepassing van kunst- matigen nevel aandacht. Voor legers, welke zuinig zijn toegerust met technische hulpmiddelen, kan het gebruikmaken van nevel zoowel hij aanval als bij ver dediging van veel belang zijn. Militar Wochenblatt No. 40, 25 April 1932„Der Kavallerie-Spitzenzug" zij ter lezing aanbevolen. Militar Wochenblatt No. 36. 1932. Munitionsnachschub im Schiitzen- kampf." Een onderwerp, waarover betrekkelijk weinig inde militaire literatuur is te vinden en dat, naarmate de infanterie rijkelijker van autom. wapenen is voorzien, meer en meer op den voorgrond treedt. Dit artikel geeft eenige behartenswaardige wenken en voorbeelden uit den wereldoorlog. „Sehr bewdhrte sich der munitionsnachschub zur fechtende Truppe mit Tragetieren. Jeder Ge lande/alte sich anschmiegend kamen sie oft bis dicht an die vorderste Linie und ersparten erhebliche Krafte an Iragend'De raad wordt gegeven om tijdens het gevecht mitr.-munitie slechts tegen inlevering van leege banden c.q. trom mels uit te geven om een „hamsteren" door comdtn, die een ongemotiveerde vrees hebben voor munitiegebrek te voorkomen. Bovendien gaan, indien men daaraan niet de hand houdt, veel meer trommels en banden verloren dan wel noo- dig is. Bij de verdediging wordt aanbevolen bij de sectiën kleine munitie-depots aan te leggen en grootere bij de compiën. De beschikbare munitie al aanstonds gelijkelijk geheel verdeelen over de ingezette mitrs is fout, daar het gebruik ongelijkmatig is en daardoor op de belangrijkste plaatsen spoedig munitie ge brek zou ontstaan terwijl elders overvloed zou zijn. Met het oog op de mu nitie aanvulling moet aan de achterwaartsche verbindingen van mitr.-stellingen veel aandacht worden besteed. In het algemeen is het juist om te gelasten, dat de voorste afdn hare munitie v. z v. mogelijk aanvullen bij het achtervolgende echelon en dit op zijn beurt bij de depots. Op deze wijze komt de munitie het spoedigst bij de voorste troepen. Ordonnansen kunnen dikwijls tevens worden gebruikt voor munitieopvoer. Krijgsgeschiedenis. Bulletin Beige des Sciences Militaires. Pages d'historie del'armée Beige au cours de la guerre 1914-1918. La reconnaissance offensive sur le Chateau de la Borne 19. (Oct. 1917). Voorbeeld van eene geslaagde, nauwkeurig voor bereide, openlijke verkenning door 1 cie inf., de „pelotons de patrouilleurs" van 2 batons en 1 peloton genie. Opdrachthet verzamelen van gegevens om trent de resultaten van het reeds gedurende vele dagen afgegeven vernietigings- vuur, het buitmaken van documenten en het maken van gevangenen. Ver moedelijk bovendienhet brengen van wat leven in de brouwerijalthans de verzuchting van den comdt van de aanvalstroepen„Et puis mes soldats

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 82