621 n'ont depuis trois ans pas effectuès la moindre opération offensiveQuelle est au juste leur capacitè agressive actuelle wijst in die richting De coup de main werd voorafgegaan door de„tirs de destruction", welke kort vóór den aanval zoo krachtig mogelijk werden doorgezet; vijf bressen zouden worden geschoten in de draadversperringeen preparation immediate intense" van 2 uren en voorts een „barrage d' encerclement", een „barrage fixe" en een „bar rage mobile" vormden het verdere gedeelte van de artilleristische voorbereiding. Organisatie. Mil. Wochenblatt No. 38, 11 April '32 Zeitgemasze Organisation und Taktik. Meer en meer wint de overtuiging veld, dat de tegenwoordige divisie een te groot lichaam is geworden om op den duur als kleinste gemengde, legeronderdeel gehandhaafd te kunnen blijven. Was zulks in 1914 nog mogelijk, sindsdien is de gevechtskracht der divisie door toevoeging van mitrs., vuurmon den van allerlei aard, vliegtuigen, vechtwagens, waarnemings- en verbindings middelen, gas en nevel, allerlei soort motorvoertuigen enz. enz. zoodanig ver groot en de samenstelling zóó gecompliceerd geworden, dat de divisie een te omvangrijk en te log geheel is, daar uiteraard met de toename van de gevechtskracht een vermeerdering van de gevechtsbreedte en -diepte is ge paard gegaan. Ondanks betere waarnemings- en verbindingsmiddelen is er ten slotte een grens aan hetgeen door een comdt. in maxmum kan worden overzien. Het M. W. houdt daarom een krachtig pleidooi voor eene kleinere, meer soepele eenheid dan de divisie en komt dan tot een formatie, welke overeenkomt met die onzer vroegere gemengde brigade. Daarboven wil het M. W. dan het divisie-commando stellen, hetwelk moet beschikken over eigen verkenningsmiddelen, eigen art., vechtwagens, verbindingsmiddelen, pionier en luchtdoel-afdn. om op de beslissende plaats het zwaartepunt te kunnen leggen. Onder het div.-co. zouden geen vast aantal brigades behoeven te res sorteeren meestal zouden het er drie zijn, dikwijls twee of vier. De organi satie is daardoor soepel en laat de doorvoering van een Schwerpunkstaktik toe zonder dat verbanden behoeven te worden verbroken. (Vgl Mil. Wochenblatt ll-3-'32 No. 34, I.M.T. 1932 No. 6). Revue Mil. Suisse No. 3. Mrt '32. Te oordeelen naar het aantal artikelen over de reorganisatie van het Zwitsersche leger, staat deze daar in het centrum van de belangstelling. In een artikel, getiteldReorganisation de l'armée. La constitution de nos grands unites analyseert Col. Petitpierre in een eerste op stel dit onderwerp aan de hand van de factoren doelstelling van het leger, gesteldheid van het grondgebied van den Staat en de beschikbare middelen. Versterkingskunst. Mil. Wochenb'att No. 37 en 38. April 1932. In „Die Feldbefestigung im Dienste der Operationwijst Generalmajor a. D. Klingbeil andermaal op het groote nut van pionierarbeid, ook bij den aanval. „Spatenarbeit spart Blut". Aan de hand van de lessen, getrokken uit den slag bij Gumbingen, Tannen- berg, de Masurische Meren, den terugtocht op de Lötze Angerapp stelling en den winsterslag aan de Masuren, komt schr. tot de conclusie dasz es den in Ostpreuszen kampfenden schwachen deutschen Kraften durch Anwendung von Feldbefestigung nicht nur gelangen ist einen stark iiberlegenen Gegner 8 Mo- nate lang abzuwehren, sondern darüber hinaus auch Rrafte freizumachen zu entscheidenden Vernichtungsschlagen. Techniek. D. vermeldt in de Mil. Spectator No. 3. Maart '32 n.a. v. publicaties daaromtrent in „Heertstechnik" Sept. 1929 en April '31 en in „Army Ordnance" Mei/Juni '30 en Sept./Oct. '31 ondervolgende belangwekkende bijzonderheden betreffende „Een sprong voorwaarts in de ballistiek der getrokken vuurwapenen van geweerkaliber" Ir. H. Oerlich te Kiel heeft wonderbaarlijke resultaten bereikt met projec tielen van geweerkaliber met zeer groote aanvangssnelheden. Eerst ontwikkel-

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 83