1. De signaalinrichting mag de gasdichte afsluiting van het masker, zelfs onder de meest ongunstige omstandigheden op hetge- vechtsveld, niet in gevaar brengen. 2. Het is gewenscht dat de inrichting op een bestaand masker kan worden aangebracht, zoodat geen modelverandering als anderszins behoeft plaats te hebben. 3. Het masker met signaalinrichting mag geen moeilijkheden geven bij het opbergen daarvan in de gasmaskertasch. Het masker moet dus op de normale wijze, dubbelgevouwen, in de tasch van de bestaande afmetingen opgeborgen kunnen worden. 4. Alle te velde voorkomende verrichtingen moeten zonder bezwaar kunnen worden uitgevoerd. 5. Bij defect geraken van de inrichting, waardoor het masker gaslek zou kunnen worden, moeten onmiddellijk, zonder dat het masker behoeft te worden afgezet, maatregelen genomen kunnen worden dit euvel te herstellen, zonder dat de gevechts kracht van den drager daarbij in het bijzonder wordt ingeboet. 6. Het is gewenscht dat het masker, ook zonder de inrichting, als normaal masker kan worden gebruikt, d.w.z. dat masker en signaalinrichting niet onafscheidelijk aan elkaar verbonden behoeven te zijn en de laatste zoonoodig zonder bezwaar kan worden verwijderd. Door de „Auer-Gesellschaft" te Berlijn werd een signaalinrichting op het Degea-masker aangebracht die in de practijk zeer goed zou voldoen en welke door Dipl.-lng. Stoll vervaardigd en in het tijdschrift „Die Gasmaske", Heft 2. 1932 wordt beschreven. (Genoemde ingenieur stelde zijn ontwerp en modelconstructie ter beschikking van de „Deutsche Gasglühlicht-Auer-Gesellschaft", die deze aangelegenheid onmiddellijk ter hand nam en een si- gnaalfluit voor gasmaskers construeerde, welke na gehouden proef nemingen op practische bruikbaarheid zelfs aan zeer hooge eischen bleek te voldoen ten aanzien van accoustiek en gastechniek.) De constructie van de signaalfluit en de bevestiging daarvan in het masker is als volgt. Herausgegeben von der Auer-Gesellschaft. Berlin. 666

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 44