669 De vijand zette wel dikwijls een aanval in en nu en dan probeerde men zelfs een nachtelijken aanval, maar met de blanke wapenen in de hand kwamen zij niet. Voor onze stellingen gekomen openden zij het vuur, bliezen op hoorns, begonnen hevig te schreeuwen, maar zoo gauw zij de kans schoon zagen, trokken zij weer terug. Inderdaad hebben zij ons aanvankelijk met dergelijk optreden opgeschrikt, doch later namen wij in het geheel geen notitie meer er van. In de loopgraven lagen de soldaten te snurken. Mochten zij al eens zeer dapper naderen, dan schoten zij met 2 of 3 machinegeweren in 't wilde rond om te eindigen in een wilde vlucht. In 't eerste begin kwamen zij zoo wel op 50 m., daarna 100 en 200 m., later kwamen zij in 't geheel niet meer, schreeuwden ons alleen blufferig toe. De vijand was niet geoefend in geweer- vechten, hun geweer was ook niet voorzien van een bajonet. Bij het schieten overdag had men het bij voorkeur gemunt op de officieren, tegen den avond werden zonder uitzondering alle vuurwapenen naast elkaar in werking gebracht, 's Nachts was het dus gevaarlijker dan overdag, de vijand was namelijk buiten gewoon bevreesd voor onze nachtelijke aanvallen. Wonderlijke voorwerpen; gasmaskers. Alles wat bij den tweeden aanval is buitgemaakt werd ondergebracht in den Tienio tempel. In de eerste plaats tienduizenden niet geoorloofde dum dum projectielen, die naar Japan werden gezonden, dan de hoeden gevlochten van een soort rietgras van het 19e Lou leger, een soort breede kromme ba jonet en 't meest origineel waren een soort vuile maskers van leege tabaks- blikken gemaakthoogst wonderlijke gasmaskersen dan die antieke zwaar den Verder waren er nog tal van soorten van de in het leger voorgeschreven wapening en munitie. Kom later alle maar eens op uw gemak in het militaire museum bezichtigen. De derde aanval. „De verrassing van Ienkiakiai''. Bij het aanbreken van den 26en drong de tot de Toyamabehoo- rende 6evan de Kanazawabij verrassing Ienkiakiai binnen en bezette dit. Later is deze buitengewone, energieke daad beloond met een tevreden heidsbetuiging. Tot diebehoorde een waar held, de sergeant Minami Naoji. Op den 26en drong hij, geheel alleen, de vijandelijke stelling binnen en verkende deze tot in details, waardoor hij zeer veel heeft bijgedragen tot het succes van den aanval van de Later werd hem voor deze heldendaad een te vredenheidsbetuiging geschonken en tevens bijzonder bevorderd tot sergeant majoor. De hoofdmacht van de Tsurugawerd uit de rechtervleugel-afdeeling genomen en werd reserveafdeeling ter hoogte van den Tieniotempel. De hoofdmacht van de Kanazawadie tot nu toe reserve was ge weest, werd wederom linkervleugelafdeeling onder commando van den Oene raal majoor Maebara, die tegen Ienkiakiai oprukte. Onze marinevliegtuigafdeeling bombardeerde op dien dag het op grooten afstand gelegen vliegveld van Hangtchou, waarbij drie vliegtuigen werden neergeschoten en vijf vernield. Decommandant inspecteert de voorste linie. Op den 26en inspecteerde decommandant Ueda, vergezeld van zijn chef staf Takahashi en zijn adjudant Sasashima de voorste linie, waarbij hij zich vriendelijk onderhield met de en de commandanten van de Infanterie en met hen over hunne verrichtingen sprak.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 47