679 Resumeerend wordt ontraden het oogenblik van het terugtrekken afhankelijk te maken van het meer of minder krachtig opdringen van den aanvaller, doch moet dit oogenblik algemeen en voor een breed front te voren voor een bepaald uur worden vastgesteld. Daarna geen strijdend teruggaan, doch de nieuwe pertinente opdracht uitvoeren: zoo snel mogelijk terug. Het moreel blijft daardoor hoog, want de minste soldaat weet, dat de troep zijn opdracht heeft vervuld. Door den troep te verzamelen achter een uiteraard reeds bezette opnamestelling wordt voorkomen, dat de snelle terugtocht ontaardt in een vlucht. Door vorenstaande wijze van optreden blijft de de aanvaller voortdurend in onzekerheid of hij thans wellicht voor de stelling is gekomen, waarin de ver dediger de beslissing zal trachten te zoeken hij zal hij een dgl. opvatting van het vertragend gevecht van de zijde van den verdediger telkens slechts om zichtig en langzaam kunnen voorwaarts gaan, in het bijzonder indien hij tevoren reeds eenige malen bloedig het hoofd heeft gestooten. Tast hij te krachtig door achter den terugtrekkenden verdediger dan botst hij plotseling tegen den krachtigen weerstand uit de opnamestelling. Militar Wochenblatt 4 Juni '32 No. 46. Oefechtsbreiten ini Angriff. Riltmeister Crisolli. F. u. G. pt 286 geeft als gevechtsbreedte aan voor een baton 4 tot 800 M. en voor een divisie, welke ruim van art. is voorzien, 3 a 4 K. M. De vergrooting van die breedten is uiteraard o. m. afhankelijk van het aantal mitrs en zware hulpwapens, welke der inf. ter beschikking staan. Nagegaan wordt de mogelijke gevechtsbreedte van een divisie, welke a. v. is ingedeeld 3 inf. regtn a 3 batons a 3 compieën en 1 compie zw. mitrsper regt 1 compie mijnenwerpers en 1 compie inf. geschut; per compie inf. 6 1. mitrs; per compie mitrs 12 stukken; per compie mijnenwerpers 9 I. en 3 middelb. mijnenwerpersper compie inf. geschut 6 stukken. 1 Afd zw. art. a 1 10 c m. batt. en 2 zw. houw. battn. 1 Regt art. a 3 afdn a 1 vd en 2 I. houw batn. Alle zw. en 1. battn. a 4 stukken. Bij een dgl. samenstelling wordt geconcludeerd tot een aanvalsbreedte voor het baton van 6 a 1200 M. en voor de divisie van 4 a 5 K. M. Bevelstechniek en organisatie. Militar Wochenblatt 25 Mei '32 No. 44. Divisionfiihrung und befehls- technik. Conclusie„Es wird zuviel befohlen und an zuvieL StellenDe tegenwoordige divisiebevelen dragen den stempel van den steliingoorlog en de schrijfmachine. De organisatie van de moderne divisie komt in dit opstel andermaal ter sprake. Als de divisie, zooals vroeger het geval was, nog 2 inf. brigades telde in stede van 3 losse inf. regtn of indien althans een inf. comdt in de divisie was ingedeeld zou de bevelstechniek eenvoudiger want meer oedescentraliseerd zijn. Een normaal ingedeelde divisie, bestaande uit 3 regtn fnf., 2 vd-art. regtn, 1 verkenn. afd., 1 pionierbaton en 1 verbind.afd. kan nog wel door één comdt naar behooren worden geleid. Zoodra echter zw. en 1. legerart. vechtwagens enz. blijvend bij de divisie zijn ingedeeld, is zulks niet meer het geval. Luchtstrijdkrachten. Militar Wochenblatt 25 Mei '32 No. 44. Einzatzvon Abwehrflugzeugen gegen Luftangriff. Twee methoden 1. Überwachung des Luftraums durch Sperrefliegenwelke methode voor de verdediging van het grondgebied van den Staat heeft afgedaan, doch zoo wel voor den bewegings- als in den stellingoorlog van toepassing zal blijven, omdat hierbij de opdrachten van het jachtvliegtuig, nl. het verhinderen van de vijandelijke verkenning en art. waarneming alsmede het bestrijden van vijandelijke gevechtsvliegtuigen niet op andere wijze te vervullen zijn. 2. Überwachung des Luftraums in Verbindung mit dem Flugmeldedienst der Bodenor ganisation. Militarwissenschaftliche Mitteilungen Mrt.-April '32. Der Ausbau der Luftflotte Frankreichs. Even vóór den aanvang der ontwapeningsconferentie

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 57