680 heeft de Fr. luchtvaartminister Dumesnil een beslissenden stap gedaan tot versterking van de mil. luchtvaart door den aanbouw te gelasten van 4 esca drilles, welke worden beschouwd als het Machtigste und Modernste in der Weltfliegerei". Het zijn Goliath-vliegtuigen met 4 motoren met een vermogen van tezamen 1200 pk. Bewapening: 5 mitrs en 11 bomafwerpinrichtingen. Zij kunnen 1000 K.G. bommen medevoeien en hebben een bemanning van 4. Actie-radius 1000 K.M. Max. snelheid 240 K. M. Plafond: 4000 M. bij volle belasting. Vele verbeteringen, welke zorgvuldig geheim worden gehouden, zullen bij de nieuwe vliegtuigen worden toegepast. Vechtwagens. Miiitarwissenschaftliche Mitteilungen, Mrt.-April 1932. Verwendungder Kampfwagen nach englischen und französischen Vorschriften van Oberst des B. H. Dr. Alfred Hubicki. Engelsche organisatie Het Engelsche korps vechtwagens bestaat uit vechtwagenbatons, pantser auto compiën en huipcompiën, samengevoegd tot brigades, niet in het leger- verband opgenomen doch reserve in de hand van de legerleiding. Het baton bestaat uitstaf, 4 radiovechtwagens, 3 compiën. De conipie staf, 3 sectiën a 5 wagens (1 wagen voor den sectiecomdt). Iedere sectie onderverdeeld in 2 halfsectiën a 2 wagens. PantserautocompieStaf en 4 sectiën a 4 auto's. Hulpcompie: Staf en 3 of meer zelfstandige sectiën. Deze compiën worden tijdens den oorlog geformeerdzij zijn belast met het bergen en herstellen van materieel. Fransche organisatie. Licht vechtwagen-regiment. Stafcompie (met transport-afdeeling van 30 last- auto's), 2 batons a 3 vechtwagen-compiën en 1 hulpcompie. Lichte vechtwagen-compie. Commandoseclie (1 vechtwagen), 3 sectien a 5 vechtwagenstoegevoegd 5 vechtwagens. Bewapening van de vechtwagens van de sectie drie met kannonen, 2 met mitrs. Hulpcompie: radiosectie (3 radiowagens), bergingssectie, reparatiesectie. Middelbaar vechtwagenbatonstafcompie, 3 compiën a 3 vechtwagensectiën a 3 wagens, 1 hulpsectie. Zwaar vechtwagenbaton3 compiën a 3 vechtwagensectien 1 vechtwagens, 1 hulpsectie. In Frankrijk worden de vechtwagens beschouwd als gepantserde, gemotoriseer de artie. en mitrs. welke de inf. bij den aanval begeleiden. In Engeland zvzmoo doch daar voorziet men ook het gebruik als zelfstandig wapen ter vervanging van de door de mitrs van het eigenlijke slagveld verdreven ruiterij. Tactisch gebruik: Engeland a. Groot offensief vermogen. Zeer kwetsbaar door art. vuur. De eigen art. moet vuurdekking verleenen. Bij het optreden moeten de vechtwagens vrij zijn in de keuze van den weg om hun doel te bereiken en evenzeer van den terugtochtsweg. b. Vechtwagens kunnen in de volgende gevallen met succes worden ingezet 1. tegen flank en vleugel van den vijand ter bevechting van de beslissing 2. voorde vervolging in samenwerking met lichte troepen. 3. bij het uitvoeren van tegenaanvallen 4. om de eigen infanterie bij het zich losmaken van den vijand lucht te verschaffen 5. als meest geëigend afweerwapen tegen vijan delijke vechtwagens.

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 58