Het behoorlijk terug gaan van een troep onder zulke omstandig heden is niet gewaarborgd, als er niet, zij het dan nog zoo be scheiden, een opnamestelling gereed is. De gereedstelling leent zich daarvoor bij uitstek. Wat betreft het bezetten ervan, komt dit praktisch neer op het in die opstelling achterlaten van de mitrailleurs of K.Ms., die den tegenstoot met vuur moeten voorbereiden en steunen, met enkele menschen voor de beveiliging ervan. Bij een tegenstoot met geringe krachten ondernomen, kan men daarvoor ook de flankbeveiliging 1 gevechtsgroep) nemen. Voorbereiding en steun met vuur. Hoewel er bij een tegenstoot praktisch geen sprake kan zijn van artillerie-vuur, is het toch niet minder noodzakelijk deze gevechts handeling te steunen door vuur. Behalve door de bij den tegenstoot troep ingedeelde middelen, is deze steun ook mogelijk door zich in de omgeving van het object bevindende eigen troepen-afdeelingen, die op de hoogte zijn van het feit, dat er een tegenstoot in hun richting is voorbereid, misschien zelfs wel gewaarschuwd zijn, dat de tegenstoot loskomt. Onbekendheid met den toestand (zoo ooit ergens, dan heeft men bij deze handeling te kampen met het „ungewisse waar is de vijand precies maken de voorbereiding vaak onmogelijk. Steun echter kan altijd verleend worden en geschiedt door de automatische wapensdeze zullen de voorwaartsche beweging mogelijk moeten maken. De keuze van de formatie. a) voor het bereiken van de gereedstelling. Heeft men den tijd, of is het voorwaarts gaan over open ter rein onmogelijk, dan wordt de formatie van een of meer colonnes met éénen aangenomen door loopgraven of gebruik makende van bestaande dekkingen (terreinplooien, heggen, enz.). In open ter rein gaat men in linie met groepen-colonnes (30 pas afstand en tusschenruimte). b) voor den aanval. Hiervoor kunnen genomen worden de formaties als gebruikt bij den normalen aanval. Alleen zal moeten worden bedacht, dat vlug en doortastend handelen een eerste vereischte is, waardoor minder methodisch gewerkt kan worden, terwijl voor verliezen niet mag worden geschroomd. De sectie- en brigade-commandanten zullen door hun persoon lijk optreden grooten invloed uitoefenen op het welslagen van de onderneming. De Beveiliging. Iedere afdeeling, die een tegenstoot doet, moet beveiligd worden. Hoe kan deze beveiliging verkregen worden 710

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 24