Iaat bereikten, dat het belang van kennisname reeds niet meer bestond. Nauwer contact tusschen den Gen. Staf en den mineur- dienst werd noodig geoordeeld, hetgeen bereikt werd door de in stelling van de functies van Inspecteur van het Mineurwezen bij het Alg. Hoofdkwartier en van Controleurs van het Mineurwezen bij de legers. Tevens werden de beginselen vastgesteld, volgens welke in den vervolge tewerk zou moeten worden gegaan, nl. 1) offensieve mijnoorlog zou niet meer ondernomen mogen wor den dan als onderdeel van een bepaalde militaire actie boven gronds 2) de defensieve mijnoorlog moest in alle sectoren beperkt blijven tot een offensieve verdediging. De Inspecteur van het Mineurwezen verkreeg de meest onbe perkte vrijheid om overal en op oogenblik de in uitvoering zijnde mijnstelsels te inspecteeren slechts had hij van zijn voornemen kennis te geven aan het Alg. Hoofdkwartier. De instructies voor den Inspecteur waren 1. Toezicht houden op de stipte uitvoering van de aanwijzingen van den Gen. Staf inzake den offensieven mijnoorlog. 2. Zorgen dat de defensieve mijnsystemen in eiken sector volgens een vastgesteld plan werden uitgevoerd. 3. Den Gen. Staf voortdurend op de hoogte houden van de vorderingen van mijnarbeid, die uitgevoerd werd als onderdeel van een algemieene actie. 4. Rapporteeren omtrent de resultaten van den mijnoorlog na een dergelijke actie. 5. Adviezen van den Gen. Staf betreffende het verplaatsen van mineurcompagnieën van het eene deel van het front naar het andere. 6. Bewaken van de belangen van officieren en manschappen der mineurcompagnieën voor wat betreft benoemingen, verster kingen, aanvulling van voorraden en uitrustingen, enz. De verplichtingen van de Controleurs liepen parallel miet die van den Inspecteur. Aan den Inspecteur waren toegevoegd 2 stafofficieren, 1 offi cier van gezondheid (specialist voor de ziekten der mijnwerkers), 1 geoloog (noodzakelijk voor alle staven van den mineurdienst), 1 werktuigkundig ingenieur en verder schrijvers en teekenaars De rapporten van de mineurcompagnieën gingen nu rechtstreeks langs de Controleurs naar den Inspecteur, zoodat direkt contact verkregen was. Omgekeerd werden door het bureau van den In specteur bij de verschillende compagnieën opgedane ervaringen, toegepaste methoden en verkregen resultaten uitgezonden, zoodat alle compagnieën op de hoogte kwamen van hetgeen voor haar van belang kon zijn om te weten en zoo ontstond ook ongemerkt 722

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 36