Na 30 minuten werd de zalf verwijderd met het volgende resul taat (de reactie is positief indien het gas door de beschermings- zalf heendringt en negatief indien het gas niet doordringt en dus niet op de huid inwerkt). Beschermende zalven. Lewisiet Mosterdgas 2 °/o kaliumpermanganaatzalf. 1 °/o kaliumpermanganaatzalf. 50°/o chloorkalkzalf (twijfelachtig) (twijfelachtig) 40 °/o chloorkalkzalf (twijfelachtig) (twijfelachtig) 30 chloorkalkzalf 25 °/o chloorkalkzalf (twijfelachtig) 15 °/o chloorkalkzalf Amerikaansch mengsel Zuivere droge chloorkalk 4- Uit de proeven is gebleken dat hoe hooger het chloorkalkper centage was, des te sterker de zalf op de huid brandde het branden werd dan ook het sterkst gevoeld bij de 50 °/0 chloor- kalkzalf. Dit schijnt te wijzen op een reactie van chloorkalk op mosterdgas (dus onder warmteverschijnselen), want bij lewisiet werden die bezwaren in veel mindere mate ondervonden. Na korten tijd reeds begon de chloorkalkzolf te branden, de arm werd warm en bij de 50°/0 chloorkalkzalf is op de plaats waar het druppeltje is ingedrongen, de warmte na 20 min. bijna niet meer te verdragen. Na 30 minuten werden de zalven verwijderd en werden bij de l°/0 kal. perm, zalf reeds kleine blaartjes waargenomen. Bevinding na 3 uren 1 kaliumperm. zalf: 2°/o als boven 50°/o chloorkalkzalf 20-40 752 idem De kleine lewisietblaartjes zijn niet grooter geworden. Bij mosterdgas niets te zien. Lichte zwelling in de buurt van het lewisietdruppeltje. De huid is over de geheele op pervlakte sterk rood gekleurd. Geen bijzonderheden, (twijfelachtig)

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 66