ter bewaking krijgt, haar taak zoo goed mogelijk zal kunnen vervullen. Laat de brigade-commandant vooral goed begrijpen, dat deze taak geen gemakkelijke is. Te zwakke patrouilles mag hij niet uitzenden, omdat de pa trouilles indien noodig ook nog eenige gevechtskracht moeten kunnen ontwikkelen en te sterke ook weer niet, daar dan het achterblijvende gedeelte te veel verzwakt wordt. Patrouilles ter sterkte van 3 man, zooals we die kennen uit de rustbeveiliging, zooals beschreven in het A. T. V., zijn n.m.m. uit den booze. De brigade-commandant doet het beste de „buitengewesten methode" te volgen, en af te zien van de indeeling van zijn brigade in 2 groepen. Hij doet beter zijn manschappen eraan te gewennen, vooral in den strijd tegen den I. V., dat de brigade verdeeld is in 3 groepen n. 1. 4 man 1 commandant (brig. Cdt.). 4 man 1 commandant (res. brig. Cdt.). 4 man 1 commandant (eventueel nog aanwezige korporaal dan wel goed infanterist d.d. korporaal). Dit zijn dan de groepen van den „baas", den „panglima" en den „keutji". Met een aldus ingedeelde brigade kan hij in dit geval beter werken dan met een brigade verdeeld in 2 groepen. Allereerst begint hij natuurlijk de meest gunstige plek uit te kiezen om zijn brigade onder dak te brengen. Hij zal erop moeten rekenen, dat hij de eerste veertien dagen niet afgelost wordt. Die plek wordt, tevens rekening houdende met de hem in zijn opdracht eventueel gegeven aanwijzingen, zoodanig gekozen, dat hij voor de veiligheid van zijn brigade met zoo weinig mogelijk posten zal kunnen volstaan. Desnoods of liefst een hooggelegen open plek en onder de brigadezeilen. Eén groep bestemt hij voor onmiddellijke beveiliging van het bivak, waarvan b. v. één man op post. De overigen kunnen zitten, kooken, mits gekleed en wapens bij de hand. De post blijft niet star op één punt staan, doch loopt heen en weer op aanwijzingen te geven door den brig. Cdt. De vijand kan van alle zijden komen Is men ondergebracht op een station dan zorge men vooral, dat het emplacement des nachts goed verlicht is. Desnoods plaatse men nog extra stormkings dan wel Petromax lampen hier en daar op allicht zich op het emplacement bevindende wagons. De brigade en de post zorgen er voor zelve goed in het don ker te blijven. Een tweede groep wordt uitgezonden om langs de lijn te pa trouilleeren b. v. langs de lijn heen en door het terrein terug, 761

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 75