4. SAUMUR.... OF.... PINEROLO Ill door H. TREFFERS, Ritmeester. (Zie I.M.T. 1932 nos 5 en 7). Alvorens verder te gaan met de vertaling van de beginselen van Caprilli, is het gewenscht eerst eenige bijzonderheden te vertellen aangaande het leven en streven van dezen grondlegger der Ita- liaansche rijmethode. Federico Caprilli was een hervormer. Hij leerde dat de ruiter zijn evenwicht moest regelen naar dat van het paard en met al zijn bewegingen moest meegaan. Vanaf zijn prilste jeugd heeft hij zich gewijd aan het paardrijden, en al zijn leerstellingen zijn gegrondvest op een langdurige practijk. Bevorderd tot onderluitenant (een rang overeenkomend met 2e lt. bij ons) werd hij ingedeeld bij het regiment Piemonte Reale te Turijn, en toen hij naam begon te maken, overgeplaatst als lastig element naar Nola, een klein plaatsje in de buurt van Milaan. Door invloed van zijn beschermer, den Generaal Bertha, die de goede kwaliteiten van Caprilli's beginselen begreep, werd hij in 1904 geplaatst bij de rijschool te Pinerolo en werden hem 30 recruten toevertrouwd, teneinde hem in de gelegenheid te stellen de deugdelijkheid van zijn systeem te bewijzen. Hij slaagde daarin volkomen Toen zijn recruten voor een speciale commissie moesten africhten welke de door hem behaalde resultaten vergeleek met die behaald bij andere eskadrons, moest men het meesterlijke van Caprilli's methode erkennen. Federico Caprilli wijdde zich tot zijn dood aan de vervolmaking van zijn methode. Hoewel zijn lichaam weinig beenderen telde, die niet gebroken waren, en eiken morgen zijn rug gemasseerd moest worden voor hij te paard kon stijgen, sloeg hij toch geen dag over om zijn paarden te rijden en om les te geven. Het paard rijden was zijn eenige hartstocht en het uitwerken van zijn sy steem zijn levenstaak. Hij zocht en vond middelen om het paard veel pijn, den ruiter menigen val te besparen. Tijdens zijn proeven probeerde hij achtereenvolgens drie manie ren om op de hindernis aan te rijden le Vast in den zadel gezeten, de handen stil op de schoft van het paard en de teugels gespannen. 729

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 43