divisions accolées" weder overgaan naar die „par divisions suc- cessives". Dit was echter alles nog niet zoo erg geweest, als de legercom mandant nu maar de verdere marschregeling aan den Général Gérard had overgelaten. Maar ook dat deed hij niet, want in het afzonderlijke bevel bepaalde hij zelfs welke divisie voorop moest gaan, en koos natuurlijk de verkeerde (immers de 3e div. stond op den marschweg met het hoofd voor de brug in Montmédy, terwijl de 4e div. van 5 tot 10 km:, van de brug verwijderd was), De gevolgen bleven dan ook niet uit de 4e divisie, welke van 't kastje naar de muur werd gestuurd, bereikte later op den dag hare marschdoelen niet. Général Regnault oordeelt hierover aldus „Le général Reg- „nault a vu au matin du 21 aoüt ses troupes, alertées au milieu „de la nuit, poser inutileiment sur la route, tout cela pour laisser „passer la 4e division, arrivée a Montmédy trots ou quatre heures „après celle". Général Cordonnier, de Paladijn van Général De Langle de Cary, oordeelt als volgt il précise les emplacements, „la force et la composition de nombreuses avant-gardes. Nous „sommes au début de la guerre. Le commandant de l'ai1mée „n'ignore pas combien les économies faites par le Parlement sur „le budget de la guerre ont eu de funestes effets sur l'instruction „militaire de tous". Waarmede hij dus den lezer suggereert, dat de Général Gérard niet zou weten, hoe hij zijn legerkorps in den marsch moest zetten (Slechter dan Général De Langle het deed kon het overigens moeilijk). Ik oordeel over die kwestie aldus Het ingrijpen van den leger commandant in de afmarschregeling van het 2 C. A. was onjuist en de wijze waarop hij het deed stellig fout Eindelijk marcheert dan het korps, de 4e divisie voorop, naar het Noorden de marschorde is als volgt 19 Chasseurs a cheval. Voorhoede j n 42 R. A. (min 1) 120 R. 1. 1-42 R A. Hoofdmacht 9 B C. P J 18 B. C. P. 3e Divisie De door den Général Gérard bepaalde marschdoelen zijn 19 Chasseurs a cheval Meix-devant-Virton, 4e divisie Voorhoede Villers-la-Loue, Hoofdmacht langs den weg Somimethonne Petit Verneuil, 3e divisie Grand Verneuil, Montmédy, Han-les-Juvigny. 787

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 13