II établira sa liaison avec le 4e corps dont le Q. G. est a Velosnes et qui doit pousser dès aujourd'hui une avant-garde légère a Etalle si l'avant-garde du 4e corps n'atteint pas ce soir la région de Huombois (B 4), il appartiendra au 2e corps de se flanc-garder dans cette région. Le corps colonial Q. G. maintenus a Montmédy (2e corps) et Le 12e corps Le général commandant l'armée, DE LANGLE DE CARY. Ter uitvoering van dit bevel gelast Général Gérard voor het 2 C. A. de hervatting van den marsch, met als doelen de voorhoede, onder commando van den Général Rabier (C.-4 Div.), bezet met 19 Chasseurs a ch., de 7e Bri gade en 42 R. A. (min I) nog hedenavond 21 Aug. Bellefontaine. de hoofdmacht bezet met 120 R. I. Meix-devant-Virton, 9 B. C. P. en 1-42 R. A. Villers-la- Loue, 18 B. C. P. Sommethonne; de 3e Divisie is al ter plaatse. Op het oogenblik dat dit bevel bij de troepen ontvangen wordt is de toestand als volgt Van de voorhoede zijn het 19 Chasseurs a ch. en de 7e Brigade door de voertuigencolonnes geblokkeerd op den weg van Somme thonne naar Villers-la-Loue tusschen 15.00 en 16.00 gaat de Brigade in en vóór Villers-la-Loue tot legering over en volgt dus het korpsbevel om naar Bellefontaine te marcheer en niet op; alleen het 19 Chasseurs a ch. zet den marsch voort en komt bij donker in Bellefontaine aan zonder zijn treinen, welke in Meix-devant-Virton achterblijven (ik herinner er aan, dat het des zomers zeker tot 20.00 goed licht is, zoodat de 7e Brigade stellig nog wel verder had kunnen ko men de troepen hadden hoogstens 25 km. afgelegd, maar waren al van 1.00 af op de been). Van de hoofdmacht gelukt het den St.-87 Brig, vergezeld van 120 R. I. om van Sommethonne langs een goeden binnenweg te 20.15 in stroomenden regen en in het donker in Meix-devant- Virton te komen dit regiment is dus op zijn plaats. 18 B. C. P. en 1-42 R. A. blijven in Sommethonne, terwijl 9 B. C. P. in Thonne-la-Long blijft, ondanks het persoonlijk door den Brigadecommandant, Général Cordonnier, gegeven bevel om in Sommethonne te gaan legeren. Om een staaltje te geven van de mierkwaardige opvattingen 789

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 15