de ook niet. Daarom drukte hij zich waarschijnlijk uit „je pense", ofschoon „j'espère, mais j'en doute" zuiverder zou zijn geweest, maar niet te aanvaarden. Voor wat het verband betreft, kan het voor den korpscomman dant in Montmédy toch niet moeilijk zijn geweest om verband op te nemen met den commandant van het 4 C. A. te Velosnes, dat door een 8 km. langen goeden verharden weg met Montmédy is verbonden. Ook was de commandant van de 4e divisie in Villers- la-Loue op slechts enkele kilometers verwijderd van den com mandant van de 8e divisie (4 C. A.) in Virton, zoodat ook voor hem het opnemen van verband niet moeilijk kan zijn geweest. Ingevolge het operatiebevel no. 20 van 18.00 gaf Général Ge rard te 20.00 het volgende voorbereidingsbevel uit voor den 22 Augustus. Ik wijs hierbij op de mogelijkheid, dat C.-2 C. A. te 20.00 omtrent de wanorde bij de 4e divisie nog niet was inge licht maar ik acht het onwaarschijnlijk, terwijl ook het adres van het bevel (Villers-la-Loue, terwijl de Div. C. in Bellefontaine moest zijn op het tegendeel wijst. 2e Corps d'Armée. Montmédy, 21 aout, 20 heures. Etat-Major. 3e Bureau. No. 232. Ordre préparatoire pour la 4e D. I., Villers-la-Loue. Téléphoné. Le C. A. continue demain son mouvement offensif vers le nord en se portant par Pt-Verneuil, Thonne-la-Long, Somme- thonne, Villers-la-Loue, Meix-devant-Virton, Bellefontaine, Mei lier, Léglise. i) L'avant-garde, sous les ordres du général ct. la 4e D. I. (19e chass., 7e bde, 2gr. A. D./4, cie du génie D/4, amb.), devra déboucher de Bellefontaine a 6 heures et s'établir en halte gardée vers Tintigny. La 87e bde, 1 gr. A. D./4, débouchant de Lahage (2 k. S. de Bellefontaine) a 6 heures, se portera par Poncelle sur le plateau de Sainte-Marie, pour servir de flanc-garde au C. A. Le 19 chass., se portant a Tintigny, couvrira le débouché a Bellefontaine de l'avant-garde du C. A. dans la direction de Marbehan puis un escadron, continuant vers Ie nord, éclai rera sur les directions Marbehan, Mellier Marbehan, Léglise Rulles, Thibésart. 1) Kaarten A en 1. 794

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 20