Trouwens men had hier nooit met één aanvangspunt mogen vol- staani. De groep Lejaille, die te 6.00 uit Lahage moest deboucheeren, kreeg opdracht om te 5.30 uit Villers-la-Loue af te marcheeren wat natuurlijk dwaasheid was, omdat de afstand van Villers-Ia- Loue naar Lahage 12 km. bedroeg. Maar deze groep zat achter de voorhoede, waarvan het laatste regiment, 147 R. I., eerst te 6.00 uit Meix afmarcheerde, en er was maar één marschweg, dusIk kom hierop nog terug. Uit het „voorbereidingsbevel" van den korpscommandant maakt de Div. C. een „algemeen operatiebevel" daar zit een kinkje in. Voorts vergeet de Div. C. om den brigadestaf 87 te plaatsen. Een staaltje van de door een dergelijke tuchtelooze leiding ver oorzaakte en aanvaarde vrijgevochtenheid volge hier Het 9 B. C. P., dat in Thonne-Ia-Long al 5 km. te Zuidelijk legerde, en dat nu ook nog werd overgeheveld naar de groep Lejaille, en dus eerst laat zou afmarcheeren, verstopte op 22 Augustus in Thonne-Ia-Long den weg, zoodat de 3e divisie niet kon doormarcheeren. Overigens trekken beide bataljons „chas seurs a pied" zich op 22 Augustus van het bevel No. 13, nóch van den Général Lejaille verder iets aan zij gaan niet naar Villers-la-Loue, melden zich ook niet bij Général Lejaille, maar marcheeren langs een eigen binnenweg naar Bellefontaine, waar zij niet moeten zijn, maar waar zich hun brigadecommandant (Cordonnier) moet bevinden. De geheele leiding van de 4e divisie zouden wij populair kun nen omschrijven als „een bende" Ook de rest van het 2 C. A. (de hoofdmacht dus) heeft een voorbereidingsbevel ontvangen No. 233. 21 aout, 23 h. 30. Ordre préparatoire. Le C. A. se portera demain 22 aout sur Léglise par Grand- Verneuil, Petit-Verneuil, Thonne-la-Long, Sommethonne, Vil lers-la-Loue, Meix-devant-Virton, Lahage, Bellefontaine, Tin- tigny. Ordre de marche Av. garde sous les ordres du gal Rabier 7e bde, 2 gr. A. D./4, cie div./4. Gros 87e bde 1 s'établira en flanc-garde vers Sainte- et 1 gr. A. D./4 Marie. 797

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 23