„l'envoi sur les débouchés de la Semoy et dans la région de „Florenville a été prescrit par l'ordre général No. 17 (zie blz. „778), remplissent leur mission en se dissimulant de la fa?on „la plus compléte. Des instructions précises et impératives „leur seront données ce soir par les commandants de C. A. „dont ils relèvent pour que leurs fractions les plus avancées „s'abstiennent même de tirer contre les groupes ennemis, qui „glisseraient devant elles, vers le N. Oetc". Omtrent den vijand worden geen nieuwe gegevens verstrekt, geldende voor de dagen 20 en 21 Augustus. En toch was er wel het noodige geschied wat de aandacht verdiende Op 20 Aug. werd aan de 9e Cavaleriedivisie, waaraan toe gevoegd het 1-87 R. I. van de 3e Div., bij Long lier (N. O. van Neufchateau) een ernstig échec toegebracht, waarbij het bataljon van 87 R. I. de helft van zijn effectief verloor. Op 21 Aug. werd bij Izel (W. van Bellefontaine) een brigade van het 12 C. A. heftig door vijand aangevallen (3 K. D.) stelde 19 Chass. a ch. vast, dat Robelmont gedurende den dag van 21 Aug. door vijand bezet was geweest, welke vijand tegen den avond op den boschrand terugtrok werd van een patrouille van de 4 Div. in Houdrigny een mian gedood meldde de 8 Div. (4 C. A.) dat op 21 Aug. de vijand in Virton legerde. Al deze feiten, waren den troepenstaven van het 2 C. A. onbekend. Omtrent de nevencolonnes (rechts de 8 Div., links de 3 Div. Col.) wordt geen enkele inlichting gegeven. Langs welke we gen marcheeren zij Dekken wij hun flank of zij de onze „Mais il semble que l'on prenne a tache de ne rien faire „de tout ce que l'on a tant recommandé depuis quarante ans „dans tous les exercises et les manoeuvres roept Generaal Regnault uit. De afstand van den N. uitgang van Bellefontaine, waar de voorhoede te 6.00 moest deboucheeren, tot Lahage, waar even eens te 6.00 de flankdekking moest deboucheeren in de rich ting Poncelle, bedraagt 2]A km. Vermits de voorhoede 6 km. lang was, was het dus technisch onmogelijk om te zelfder tijd met de flankdekking uit Lahage af te marcheeren. Zelfs als men aanneemt, dat de flankdekking zonder eenige tusschenruimte achter den staart van de voorhoede volgde, zou het hoofd van de colonne naar Poncelle te 6.00 nog 3 y2 km. vóór Lahage moeten staan, en dus de staart op bijna 9 km. van deze plaats, dat is bij den N. uitgang van Houdrigny. 801

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 27