Lejaille zij gaven er echter de voorkeur aan om dat bevel kalmweg te negeeren, langs een zijweg over Meix-devant- Virton naar Lahage te gaan om op hun eigen houtje wat te gaan batailleeren 11-147 R. I. was den geheelen nacht door in Robelmont met den vijand in aanraking geweest. De bataljonscommandant was niet bekend met de taak van zijn bataljon en kreeg geen bevelen voor den 22 Augustus. Te 6.30 (op 22/8) kwam van den regiments commandant het bevel om in Meix-devant-Virton bij het regiment aan te sluiten. Het gelukte, onder achterlating van de 3e cie, om los te komen van den vijand en Meix te bereiken. Daar aanko mende, was het regiment echter niet meer aanwezig, en een staf officier van de 4e divisie die er toevallig was, maakte nu uit, dat het bataljon in Meix op 91 R. I. zou .wachten. Maar 91 R. I. kwam nietzoodat ten slotte de bataljonscommandant besloot om met zijn bataljon maar naar Lahage te marcheeren. Men vergat daarbij weder om de achtergelaten 3e cie aan te trek ken, welke eigener initiatief ten slotte afmarcheerde en na den middag in Lahage aankwam. Aldus de uitvoering van den marsch van voorhoede en flank dekking Beide kwamen in Bellefontaine in hevig gevecht met de XXI Preusz. Inf. Brig. (XI Div., VI A.K.), ter sterkte van 1 Esk. Jager zu Pf., 10 Gr. Reg., 38 Füs. Reg. en I-F. A. R. 6 (zie Bijlage B). Hoewel de behandeling van dit zeer belangwekkende ge vecht nu niet aan de orde is, wil ik toch nog even de ge vechtsrapporten weergeven, welke Gen. Rabier te Bellefontaine deed uitgaan (eenigc onjuistheden schreef ik cursief) zy ty peeren op duidelijke wijze dit gevecht, waarin de Franschen, al hoewel in aantal overmachtig (4e Div., min 91 R. I. plus 19 Chass. ch. tegen een versterkte brigade (zie Bijlage B)), door het drup pelsgewijs aankomen en inzetten der troepen en door het dooreen- vermengen der verbanden, die overmacht niet tot uitdrukking hebben kunnen brengen. Corps d'armée G. Bellefontaine, 22 aoüt, 11 h. 30 - 2e Division, Rabier. Compte rendu. L'av. g. est en halte gardée entre Bellefontaine et Tintigny, avec un btn qui a poussé dans la direction de marche jusqu'd Ansart. La flanc-garde Lejaille, qui a du forcément marcher derrière l'avant-garde, est en marche sur Lahage et Sainte-Marie, inais n'atteindra pas la place qui lui est assignée avant 10 h. 30 au plus tot, a la suite de retards qui se sont produits au départ. 804

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 30