Le 19e chasseurs a cheval a du rester a Bellefontaine pour attendre son ravitaillement, ses chevaux n'ayant ni fourrage, ni avoine. Je vous envoie la situation du corps colonial telle qu'elle était a 8 heures. Quant au 4e C. A., j'ai été en contact avec lui toute la nuit mais depuis ce contact est rompu par suite du brouillard intense de la matinée. Me conformant aux ordres recus, j'attends en halte gardée de nouveaux ordres. Opmerkingen De schildering van den toestand is wel zeer afwijkend van de werkelijkheid. Van 9.30 af staat de voorhoede in gevecht in den Noord- en den Oostrand van Bellefontaine hiervan wordt geen woord gerept. De voorhoede staat niet in een bewakingsopstei- ling tusschen Bellefontaine en Tintigny, maar moet alle zeilen bijzetten om zich in Bellefontaine te handhaven „II est 9 h. 15 „quand les patrouilles de combat débouchèrent de Bellefontaine Aussitöt qu'elles apparaissent, elles sont accueillies „par un feu violent d'infanterie partant des crêtes boisées au sud- „ouest de Tintigny et des abords sud de Tintigny nos hommes „se couchentetc". En verder zijn zij ook niet gekomen. Dat er een bataljon tot Ansart zou zijn vooruitgekomen was be paald eene onwaarheid. Generaal Rabier doet het voorkomen, alsof de cavalerie den marsch uit Bellefontaine achter de voorhoede aan niet heeft ge volgd, maar ter plaatse is gebleven. Dit is volkomen onjuist de voorhoede bleef in Bellefontaine en de cavalerie trok terug op Lahage. Het contact met de 8e Div. van het 4 C. A. ging niet verloren ten gevolge van de mist, maar omdat de 4e divisie op was gerukt naar Lahage-Bellefontaine, terwijl de 8e divisie bij Virton al door de Duitschers tot staan was gebracht. Dat het verslag niet onderteekend was, en dat in een verslag van 11.30 niet in den toekomenden tijd van 10.30 kan worden gesproken, vermeld ik terloops nog even. Het gevolg van dit onware verslag was natuurlijk, dat weldra een nieuw verslag moet uitgaan, en dat in heel wat somberder tinten is gekleurd dan het eerste. Corps G. 500 mètres N. de Lahage, 12 heures, 22 aout. 4e Division. Compte rendu. Je suis trés fortement engagé et, s'il était possible de faire appuyer la 4e division, je crois qu'il est temps, je suis en liaison 805

Indisch Militair Tijdschrift | 1932 | | pagina 31